w

Niecierpliwy czy nieuważny? Wjechał na skrzyżowanie w najgorszym momencie (wideo)

Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle
Niecierpliwy czy nieuważny? Wjechał na skrzyżowanie w najgorszym momencie (wideo)

Sygnalizacja świetlna przed skrzyżowaniami nie jest ustawiona dla ozdoby. To niezwykle ważny element całej infrastruktury drogowej.

Dzięki niej można zachować płynność ruchu i bezpieczeństwo przejazdu. Gdy jest duże zagęszczenie, jej działanie jest nieocenione. Niestety, niektórzy lekceważą światła, co prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń. Ten kierowca wjechał na skrzyżowanie w najgorszym momencie. Zdarzenie miało miejsce w Bielsku-Białej.

Jak widać na nagraniu pochodzącym z samochodu świadka, sygnalizator zmienił światło na czerwone. Użytkownicy drogi znajdujący się na prawym pasie zaczęli więc hamować. Kierowca Mercedesa postanowił jednak zrobić inaczej.

Niecierpliwy czy nieuważny?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co spowodowało, że złamał bardzo istotny przepis. Można podejrzewać, że zagapił się w najgorszym momencie. Nie jechał za szybko, ale i tak doprowadził do niebezpiecznej sytuacji.

Gdy minął sygnalizator, na skrzyżowaniu już znajdowały się samochody nadjeżdżające z innych kierunków. Znalazł się więc na kursie kolizyjnym. Na szczęście inni byli ostrożniejsi i udało się uniknąć poważnych konsekwencji.

Nie zawsze jednak można liczyć na tyle szczęścia. Kierowca wjechał na skrzyżowanie, gdy świeciło się czerwone, dlatego doprowadził do tej ryzykownej sytuacji. Gdyby zaczekał na swoją kolej, udałoby się uniknąć wszelkich zagrożeń.

Pamiętajmy o szanowaniu przepisów i zwracaniu uwagi na znaki. Nie wolno rozpraszać się niczym podczas prowadzenia samochodu. Lepiej być skupionym i ostrożnym.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Droga na skróty przez chodnik

Nie zamierzał stać w korku i wybrał drogę na skróty. Przyczepka uniosła się w powietrze (wideo)

Ruch wahadłowy i czerwone światło

Ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna. To nie był zlot daltonistów (wideo)