w

Niebezpieczna próba lądowania na leśnej drodze w Brazylii. Pilot dużo ryzykował, ale pewnie było warto…

Lądowanie w Amazonii
Niebezpieczna próba lądowania na leśnej drodze w Brazylii. Pilot dużo ryzykował, ale pewnie było warto...

Lotniska na całym świecie stopniowo rozwijają swoją infrastrukturę, by oferować jeszcze większą wydajność i więcej bezpieczeństwa.

Co ciekawe, nie każdy pilot wybiera takie miejsca do lądowania. Zdarzają się także mocno eksploatowane obiekty „sportowe” i prywatne, które nie dysponują równie zaawansowanymi systemami wspierającymi wszelkiego rodzaju samoloty. W przypadku tych mniejszych jednostek nie ma jednak konieczności korzystania z tych wszystkich dobrodziejstw, choć lepiej „dmuchać na zimne”.

Ryzykowne lądowanie w brazylijskiej Amazonii

Ten pilot postanowił podjąć spore wyzwanie i wylądować na wąskiej, gruntowej drodze w środku brazylijskiego lasu deszczowego. Był to prowizoryczny pas startowy, niezwykle nierówny. Opanowanie maszyny wymagało naprawdę stalowych nerwów.

Lądowanie samolotem w brazyliskim lesie
Taka próba mogła skończyć się katastrofą

Jaka była motywacja lądowania w takim miejscu? Z pewnością nie chodziło o pójście na grzyby. Okoliczności nie są jasne, ale oczywistym jest, że ktoś zapłacił duże pieniądze, by znalazł się tam samolot. Narkotyki? Spore prawdopodobieństwo, że tak, ale materiał zdradza zbyt mało, żeby być tego pewnym.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poślizg i tragiczne zderzenie z latarnią

Utrata panowania przy wysokiej prędkości i tragiczne konsekwencje. Auto owinęło się wokół latarni

Kolizja na myjni automatycznej

Blacharz będzie wdzięczny za umycie auta przed robotą. A Pani spędzi Święta z autem zastępczym