w

Nie zamierzał czekać aż inni przepuszczą pieszą. Ominął ich po chodniku (wideo)

Ominął ich po chodniku
Nie zamierzał czekać aż inni przepuszczą pieszą. Ominął ich po chodniku (wideo)

Zachowania niektórych kierowców bywają tak skrajnie nieodpowiedzialne, że byłoby trudno w nie uwierzyć, gdyby nie kamery umieszczone w samochodach świadków.

Ta sytuacja wydaje się to potwierdzać. Można założyć, że użytkownik niebieskiego samochodu gdzieś się spieszył. To jednak nie usprawiedliwia jego lekkomyślnego manewru, który mógł zakończyć się poważnym wypadkiem.

Zacznijmy jednak od początku. Nagrywający zatrzymał się, by przepuścić na przejściu pieszą (młodą dziewczynkę), która przeprowadzała rower. To samo zrobił użytkownik pojazdu znajdujący się po przeciwnej stronie. Wydawało się, że nie może wydarzyć się nic złego.

Ominął ich po chodniku

Wtem pojawił się użytkownik niebieskiego Golfa, który stał drugi „w kolejce”. Mimo iż wszystko trwało może kilka sekund, nie zamierzał czekać, aż kierowcy ponownie ruszą. Wtedy też podjął najgłupszą z możliwych decyzji – ominął ich chodnikiem.

Przejechał stroną chodnika, na którą zmierzała piesza. Dobrze, że nie przejeżdżała rowerem przez pasy, bo jeszcze „zdążyłaby na potrącenie”. Kierowca został nagrany przez świadka, który dostrzegł, że pirat drogowy jednocześnie trzymał przy uchu telefon. To naprawdę skrajny przykład nieodpowiedzialności.

Warto podkreślić, że do sytuacji doszło 23 lutego około godziny 16:30 na ulicy Leszczyńskiej w Mosinie. Pozostaje mieć nadzieję, że funkcjonariusze policji dotrą do sprawy tego niebezpiecznego wykroczenia i wymierzą mu odpowiednią karę. Nie powinno być pobłażliwości w takich skrajnych przypadkach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agresor drogowy na rondzie w Będzinie

Agresor drogowy na rondzie w Będzinie. Bez powodu prowokował kolizję (wideo)

Nowa metoda kradzieży

Złodzieje aut zaczynają ciąć w metalu. Nowa metoda kradzieży