w

Nie będzie Volkswagena Polo w wersji R

Z Wolfsburga docierają smutne informacje dla miłośników hot-hatchy. Miejskie Polo na pewno nie dołączy do wąskiego grona modeli ze znaczkiem R.

volkswagen_polo_gti

Niedawny lifting miejskiego Volkswagena wywołał lawinę pytań o możliwość wprowadzenia do produkcji topowej wersji R. Wówczas wydawało się, że taki scenariusz dla lubianego Polo jest całkiem realny, szczególnie w kontekście jego rajdowych sukcesów. Sytuację dodatkowo podgrzewały wieści o tym, że marka zamierza w przyszłości poszerzyć ofertę modeli z linii R. Niestety, z najnowszych informacji wynika, że szefowie marki wykluczają taki wariant w przypadku niemieckiego „mieszczucha”. Dla miłośników szybszej jazdy pozostanie „zwykłe” GTI, które dzięki czterocylindrowemu motorowi 1.8 z turbodoładowaniem osiąga 192 KM, co pozwala na sprint do „setki” w 6.7 sekundy. Cóż, dobre i to.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Mercedes GLE Coupe

Hyundai Elantra 1.6 MPI Style – Kompaktowy sedan w dobrym stylu