w

Nie będzie auta autonomicznego Google

Google pracuje nad technologiami autonomicznymi od dłuższego czasu. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nie powstanie seryjnie produkowany samochód autonomiczny tej firmy.autonomic_car_google_2

To jednak nie oznacza, że cała praca pójdzie na marne. Wręcz przeciwnie. Google nie ma doświadczenia w produkcji samochodów, ale zna się na rozwoju tej technologii. Pomysłem jest więc połączenie własnego doświadczenia ze znaną marką samochodów. Takie rozwiązanie mogłoby umożliwić dostarczanie systemów autonomicznych i montowanie ich w zwykłych samochodach. Z kolei Project X (koncepcyjny samochód autonomiczny) może zostać przejęty przez przedsiębiorstwo, do którego Google oficjalnie należy. Nazwisko, które się pojawia w tym przedsięwzięciu to Larry Page, czyli założyciel i jeden z właścicieli firmy. Jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się sytuacja.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Atlas – produkcja ruszyła

Aston Martin DBX coraz bliżej