w

Nawet szambiarką można kręcić bączki: Ciekawe czy była pełna…? (Video)

Drift szambiarką
Nawet szambiarką można kręcić bączki: Ciekawe czy była pełna...? (Video)Nawet szambiarką można kręcić bączki: Ciekawe czy była pełna...? (Video)

Pogoda w naszym kraju daje mnóstwo frajdy dzieciakom, ale dorośli muszą mierzyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Nawet kierowcy mogą jednak na chwilę zapomnieć o problemach z jazdą i zaczerpnąć trochę frajdy. Okoliczności są takie, że każda nawierzchnia charakteryzuje się ograniczoną przyczepnością. Wszystko za sprawą dużej warstwy śniegu.

Takie warunki rodzą nowych adeptów sztuki driftowania. Istnieje też mnóstwo osób, które chcą spróbować swoich sił w kręceniu bączków. Warto jednak pamiętać, by takie zabawy odbywały się na dużej przestrzeni z daleka od jakichkolwiek przeszkód lub osób.

Kontrolowany poślizg szambiarką

Nawet samochody z napędem na przód mogą pozwolić na jazdę poślizgami – wystarczy mieć działający hamulec ręczny, oczywiście konwencjonalny, a nie elektryczny. Co ciekawe, osoby posiadające pojazdy ciężarowe z napędami RWD również podejmują się takich wyzwań.

Ten kierowca pokazał, że nawet kilkudziesięcioletnia szambiarka może kręcić bączki. Zbiornik najprawdopodobniej nie był wypełniony po brzegi, dzięki czemu tylna oś nie została przesadnie dociążona. To z pewnością ułatwiło zerwanie przyczepności.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zima stulecia w Hiszpanii 2021

Śnieg zaskoczył Hiszpanów: Lekka pochyłość i korek na kilka kilometrów (Video)

Manny Khoshbin garage

Irański bogacz stworzył garaż w stylu science fiction: Przechowuje tam tylko wyjątkowe auta (Video)