w ,

Navitel R700 GPS Dual: jedna kamera już nie wystarczy!

Navitel R700 GPS Dual test
Navitel R700 GPS Dual: jedna kamera już nie wystarczy!

Wideorejestratory zdołały zadomowić się w wielu samochodach polskich kierowców. Wraz ze wzrostem zainteresowania nadchodzą nowe rozwiązania.

Producenci starają się oferować już nie tylko jedną kamerę, a dwie w zestawie. Wszystko po to, by kąt widzenia wychwycił obraz ze zdarzenia drogowego bądź innej sytuacji. Nie inaczej jest w przypadku firmy Navitel, która ma w swojej gamie R700 GPS Dual.

Navitel R700 dual zestaw
W zestawie są dwie kamery, uchwyt i kable zasilające

Zacznijmy od sprzętu, który trzeba uznać za fundament tej kombinacji. To kamera w kwadratowej obudowie, która zmieściła soczewkę z 4-wartstwowym szkłem, sensor SONY IMX307 i ekran o przekątnej 2,7 cala. Zintegrowano z nią także moduły GPS i Wi-Fi. Wyświetlacz jest czytelny i ergonomiczny. Co istotne, może przykazywać informacje dotyczące prędkości, a także ostrzegać przed fotoradarami. W przypadku takich urządzeń kluczowa jest jednak jakość. Nagrywanie odbywa się w rozdzielczości 1920×1080 Full HD (30 fps). Kąt widzenia sięga 170 stopni.

Navitel R700 Dual - tylna kamera
Tylną kamerę można przykręcić przy tablicy rejestracyjnej

Jej uzupełnieniem jest dodatkowa kamera, którą mocuje się do tylnej szyby lub nad rejestracją. Oferuje ona rozdzielczość 1280×720 i kąt widzenia 90 stopni. Może więc pełnić funkcję zarówno rejestratora jazdy, jak i kamery cofania.

Navitel R700 Dual w praktyce

Przednia kamera umieszczana jest na przedniej szybie za pomocą przyssawki. Tylną mocuje się mechanicznie (przykręca zintegrowany z nią stelaż). Zestaw połączony jest długim przewodem i uruchamia się automatycznie po aktywacji zapłonu auta.

Navitel R700 Dual parametry
Przednia kamera nagrywa w jakości Full HD

R700 Dual to w pełni funkcjonalny duet, który posiada rejestrator dźwięku, G-Sensor (wykrywający wstrząsy i chroniący zarejestrowane wtedy nagrania przed nadpisaniem). Ma także tryb parkingowy (aktywujący urządzenie po zgaszeniu, jeżeli wykryje ruch), który jednak wymaga dodatkowego źródła zasilania.

Navitel R700 Dual jakość obrazu
Obraz z obu kamer przekazywany jest jednocześnie

Wszystkie zapisane materiały można przeglądać na własnym smartfonie. To zasługa aplikacji Navitel DVR Center umożliwiającej podgląd nawet w czasie rzeczywistym. Nagrania mogą być od razu wysłane bądź udostępniane w mediach społecznościowych. Poprzez nasz telefon da się też wprowadzać zmiany konfiguracyjne kamery.

Navitel R700 Dual montaż
Podstawowa kamera montowana jest za pomocą solidnej przyssawki

Jakość uzyskanego obrazu za dnia jest dobra. Nie ma problemu z wyraźnym odczytem. Po zmroku sprawdza się przede wszystkim przednia kamera (system night vision). Szczegółowość tylnej nie jest najwyższa. Płynność obrazu nie budzi jednak zastrzeżeń.

Navitel R700 Dual dane techniczne
Navitel R700 Dual ma wbudowany moduł GPS i może informować o bieżącej prędkości

Ile kosztuje taki zestaw? Około 500 zł. I jest to cena akceptowalna biorąc pod uwagę zarówno jakość wykonania, jak i renomę producenta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley Panek

Bentley dla Kowalskiego? Teraz każdy może wypożyczyć Continentala!

Drag race: Continental GT vs Porsche 911 GT3

Bentley Continental GT (630 KM) kontra Porsche 911 GT3 (500 KM): luksusowe coupe stawia trudne warunki legendzie!