w ,

Navitel CL100, czyli odkurzacz nie tylko samochodowy. Możesz go trzymać w schowku (test)

Navitel CL100
Navitel CL100, czyli odkurzacz nie tylko samochodowy. Możesz go trzymać w schowku (test)

Czyszczenie samochodu to element kultury użytkowania. Bardzo wielu kierowców robi to na własną rękę, co oczywiście cieszy. Widać to doskonale na wszelkiego rodzaju myjniach, które bywają wręcz zakorkowane, szczególnie w weekendy.

Dbanie o swój pojazd pozytywnie wpływa na jego stan – zarówno wizualny, jak i techniczny. Bardzo istotne jest tu wnętrze, w którym jako użytkownicy spędzamy sporo czasu. By je odkurzyć, zazwyczaj wykorzystujemy domowe urządzenia lub stacjonarny sprzęt na monety, który często znajduje się przy myjniach bezdotykowych.

Teraz pojawiła się nowa możliwość: Navitel CL100, czyli bezprzewodowy odkurzacz popularnego i szanowanego producenta. Ktoś może zapytać, co w tym nowego, skoro na rynku są już inne produkty tego rodzaju.

Navitel CL100
Navitel CL100

Słowo klucz to „skuteczność”. Większość takich narzędzi działa ze skromną (a niekiedy wręcz pozorną) siłą, która ma się nijak do zabrudzeń powstających na dywanikach i podłodze. Tym razem jest inaczej. Serio.

Co znajduje się w zestawie?

Zanim jednak o możliwościach, warto zwrócić uwagę na całą otoczkę. Pudełko wydaje się niewielkie, jak na taki przedmiot. Po jego otwarciu ukazuje się główne urządzenie zabezpieczone folią ochronną, kabel USB umożlwiający ładowanie, dodatkowa końcówka, pokrowiec oraz niezbędne dokumenty.

Jak łatwo policzyć, mówimy o zaledwie pięciu elementach całego „ekwipunku”, ale trzeba pamiętać, że sam odkurzacz, podobnie jak większe tego typu urządzenia”, ma ruchome części, które można zdejmować i czyścić.

Navitel CL100
Navitel CL100

Chodzi przede wszystkim o osłonę, przezroczystą nakładkę, obudowę filtra i sam filtr. Każdy z tych elementów jest banalnie prosty w demontażu i ponownym montażu. Umycie i wysuszenie nie stanowi żadnych wyzwań.

Navitel CL100 świetnie leży w dłoniach dzięki uchwytowi o kompaktowych wymiarach. Odkurzaczem można swobodnie manewrować, bo jest bardzo lekki. Nawet drobna kobieta nie będzie musiała wkładać przesadnego wysiłku podczas użytkowania tego urządzenia. Wystarczy dodać, że masa własna urządzenia to skromne pół kilograma.

Navitel CL100
Navitel CL100

Cała elektronika oparta jest na dwóch przyciskach. Ten większy odpowiada za zasilanie i wybranie trybu pracy, który opiera się na sile ssania. Drugi natomiast aktywuje dodatkową funkcję, o której wspomnimy nieco później.

W górnej części obudowy znajduje się jeszcze gniazdo zasilające. Wystarczy użyć kabla i ładowarki ze smartfona (drugi koniec to wtyczka USB), by móc uzupełnić energię w zamontowanej baterii. I tu należy dodać, że proces ładowania trwa około 3 godziny.

Navitel CL100 w praktyce

Spodziewałem się raczej powierzchownych możliwości, czyli pozbycia się wierzchniego kurzu i lżejszych zabrudzeń. Okazało się jednak, że ten bezprzewodowy odkurzacz naprawdę radzi sobie z dużymi nieczystościami.

Navitel CL100
Navitel CL100

Dwa tryby pracy pozwalają dobrać siłę ssania do odpowiedniej powierzchni i bez problemu wciągają nawet głęboko wnikające, sypkie zanieczyszczenia. Moc urządzenia sięga 100 W, co pozwala na zaskakująco wydajne działanie.

Navitel CL100
Navitel CL100

Dzięki kompaktowym rozmiarom, Navitel CL100 może dostać się do wielu zakamarków nie uszkadzając przy tym żadnych elementów. W unikaniu kontaktu z łatwo rysującymi się powierzchniami pomaga wspomniana już, dodatkowa końcówka.

Na tym nie koniec. I tu wracamy do funkcjonalności, o której napomknęliśmy na początku. Za pomocą drugiego, tego mniejszego przycisku możemy uruchomić latarkę, która przyda się w sprawdzaniu poziomu czystości w zakamarkach.

Navitel CL100
Navitel CL100

Bateria odkurzacza pozwala na ciągłą pracę przez 20 minut – i to pokrywa się z danymi przekazanymi przez producenta. W większości przypadków to w zupełności wystarcza, by zadbać o podłogę, siedzenia, dywaniki i bagażnik.

Rozsądnie skalkulowana cena

Producent doskonale zdaje sobie sprawę, że trzeba jakość zachęcić klientów do korzystania z takich akcesoriów samochodowych. Oprócz naprawdę dużego poziomu przydatności, można liczyć na rozsądną cenę. Navitel CL100 kosztuje aktualnie 299 złotych. I jest to kwota, która wydaje się adekwatna do jego możliwości.

Navitel CL100
Navitel CL100

Podsumowując, pozytywne zaskoczenie. Ten odkurzacz bezprzewodowy to naprawdę fajne rozwiązanie dla osób poszukujących niewielkiego sprzętu przydającego się nie tylko we wnętrzu auta, ale też w domowych zakamarkach (do szybkiego pozbycia się nieczystości).

Może być szczególnie przydatny, gdy korzystamy głównie z robota sprzątającego i potrzebujemy czegoś do kurzu i zabrudzeń na wyższym poziomie, niż sama podłoga. Ze względu na skromne gabaryty, nietrudno znaleźć dla niego miejsce.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Fajna sprawa, przydałby mi się taki odkurzacz do samochodu, w domu mam roombę i dobrze się sprawdza, ale nawet do zakamarków czy kanapy, ten by również się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszyscy mistrzowie F1

Wszyscy mistrzowie F1 na jednym filmie. Nic lepszego dziś nie zobaczysz (wideo)

Tragiczny wypadek na DK11

Tragiczny wypadek na DK11. Auto osobowe w dwóch częściach. Jest nagranie świadka (wideo)