w

Napad na konwojentów. Uratowały ich kuloodporne szyby i opanowanie kierowcy (wideo)

Napad na konwojentów. Uratowały ich kuloodporne szyby i opanowanie kierowcy (wideo)

Praca konwojenta to bardzo niebezpieczne i odpowiedzialne zajęcie wymagające samodyscypliny i umiejętności obserwacji.

Zazwyczaj udaje się uniknąć poważnych zdarzeń, ale nie tym razem. W mieście Pretoria (RPA) zorganizowano napad na konwojentów przewożących pieniądze. Wszystko zostało nagrane przez kamerę umieszczoną w samochodzie opancerzonym.

W pewnym momencie słychać strzały. Dwie kule trafiły w szyby po obu stronach pojazdu. Kierowca jednak nie spanikował i odpowiedział taranując jeden z pojazdów użytkowanych przez przestępców. Tuż obok siedzi uzbrojony, młody człowiek, który wydaje się, że nie bardzo wie, jak zareagować.

Starszy, bardziej doświadczony mężczyzna siedzący za kierownicą opanowuje jednak sytuację. Kuloodporne szyby i kiepska skuteczność napastników pozwoliły na zachowanie życia oraz ładunku. Jak widać po determinacji sprawców, to mógł być nie tylko napad, ale też egzekucja. Mimo tego, były funkcjonariusz policji nie bał się wyjść z bronią i odstraszyć napastników. Ten materiał potrafi podnieść adrenalinę.

 

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozbicie Nissana 350Z

Utrata panowania i wielokrotne dachowanie. Z Nissana 350Z został wrak (wideo)

Volkswagen ID4 wyniki sprzedaży

Volkswagen ID.4 pokochany przez Norwegów. Został liderem sprzedaży