w

nanoFlowcell QUANT F oraz QUANTiNO

Niemiecki producent samochodów elektrycznych szykuje się na wojnę z Teslą. Kiedy zobaczymy wersje produkcyjne?

nanoflowcell_quant_f

Pierwszym z zaprezentowanych przez firmę nanoFlowcell na targach w Genewie pojazdów jest model QUANT F. Jest on rozwinięciem innego konceptu – QUANT E. Zmiany stylistycznie względem poprzednika nie są duże – pojawiły się m.in. nowe reflektory i elektrycznie podnoszony spojler z tyłu pojazdu. Zdaniem producenta, napędzany czterema silnikami elektrycznymi zasilanymi przez ogniwa paliwowe model osiąga oszałamiającą moc 1090 KM – to pozwala na sprint do „setki” w 2.8 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h. Zasięg? 800 kilometrów.

nanoflowcell_quantino

 

Kompaktowy QUANTiNO jest z kolei wizją elektrycznego samochodu przeznaczonego dla szerszej klienteli. Elektryczny układ napędowy generuje moc 125 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 200 km/h. Imponujący jest zasięg – według producenta, QUANTiNO ma być zdolne do pokonania dystansu przekraczającego 1000 kilometrów. Producent zapewnia, że oba modele już za niedługo trafią do produkcji. Czekamy!

 

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Italdesign Giugiaro GEA Concept

Kolejna zapowiedz nowego McLarena