w

Najmocniejszy nie okazał się najszybszy. Pojedynek BMW X3 M40i z Audi Q5e i Volvo XC60 Polestar (wideo)

SUV-y są motorami sprzedaży marek premium na wielu europejskich rynkach. Ich ogromną zaletą jest bogate gamy, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie inaczej jest w przypadku trzech popularnych reprezentantów segmentu D, czyli BMW X3, Audi Q5 i Volvo XC60. Choć należą do tej samej klasy, różnią się niemal wszystkim. Dysponują jednak usportowionymi wersjami, które mogą mieć zbliżone osiągi. I właśnie te odmiany trafiły do tego porównania

X3 M40i vs Q5e vs XC60 Polestar – drag race

Najpierw przyjrzyjmy się reprezentantowi bawarskiej marki. Pod jego maską znajdziemy rzędową szóstkę o pojemności trzech litrów. Dzięki doładowaniu generuje ona 354 KM i 500 Nm. Sercem rywala z Ingolstadt jest 2-litrowy, uturbiony benzyniak oferujący 367 KM i 500 Nm. Co ciekawe, to szwedzki SUV jest tu najmocniejszy. Jego hybrydowy układ napędowy ma 405 KM i 675 Nm.

Można więc przypuszczać, że Volvo rozstawi po kątach niemiecką konkurencję – przynajmniej na starcie. Czy dane techniczne zostaną potwierdzone w rzeczywistości? No cóż, sami zobaczcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oto Audi gotowe na Apokalipsę. A miało służyć głównie do przewożenia psów…

Renault Megane 2020 wycenione. Podstawa za 75 900 zł