w

Najgorsza decyzja na przejeździe kolejowym. Na co czekał?

Złe zachowanie na torach
Najgorsza decyzja na przejeździe kolejowym. Na co czekał?

Niektórzy kierowcy są mistrzami złych wyborów, czego przykładem może być właśnie ta sytuacja.

Trudno zrozumieć postępowanie tego człowieka. Była to najgorsza decyzja na przejeździe kolejowym, jaką mógł podjąć. Niemniej jednak dało się to „naprawić”, czyli zmniejszyć ryzyko potencjalnie niepożądanego zdarzenia.

Jak doskonale widać na nagraniu pochodzącym z samochodu świadka, użytkownik Fiata Pandy wjechał za zaporę, gdy ta zaczęła się opuszczać lub w momencie zatoru drogowego po drugiej stronie. Gdy rogatki zakazywały już wjechania na torowisko, jego pojazd stał pomiędzy nimi.

Najgorsza decyzja na przejeździe kolejowym

Warto podkreślić, że rogatki były umieszczone tylko na torach jazdy zmierzających w konkretnym kierunku. Krótko mówiąc – po przekątnej. Gdy kierowca włoskiego auta był już za jedną, mógł przejechać przez torowisko bez uszkodzenia infrastruktury, bo nic nie zastawiało mu drogi.

Niemniej jednak postanowił zaczekać. Stwierdził, że tak będzie lepiej, choć trudno pojąć takie rozumowanie. Nie mógł wiedzieć, z której strony nadjedzie pociąg. Trudno też było wykluczyć dwa przejazdy w przeciwnych kierunkach.

Najgorsza decyzja na przejeździe kolejowym
Kierowca pozostał tuż przy torach, mimo że miał możliwość przejechania na drugą stronę bez uszkodzenia infrastruktury. To było maksymalizowanie ryzyka powstania katastrofy w ruchu lądowym

Ostatecznie udało się uniknąć tragedii. Wielotonowy skład przejechał przez ten dalszy tor. Niemniej jednak ryzyko było duże i niepotrzebne. Za takie wykroczenie grozi surowy mandat i punkty karne, ale największa potencjalna kara to spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Nie trzeba być geniuszem, by wiedzieć, że należy unikać takich historii.

Pozostaje mieć nadzieję, że kierowca wyciągnie wnioski z tej lekcji i następnym razem postąpi w sposób prawidłowy. Należy przewidywać konsekwencje swoich manewrów. Jeżeli nie, to powinien odwiesić kluczyki na kołek i sobie odpuścić prowadzenie samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Urus tuning

Lamborghini Urus Mansory Venatus. Brzmi jak zaklęcie. I to limitowane!

Honda S2000 VTEC Turbo

Honda S2000 Turbo (420 KM). Zobacz, jak szybko przyspiesza!