w

Najbezpieczniejsze auta 2021 według Euro NCAP. Są niespodzianki!

Najlepsze auta Euro NCAP 2021
Najbezpieczniejsze auta 2021 według Euro NCAP. Są niespodzianki!

Znany instytut zajmujący się testami zderzeniowymi nowych samochodów stworzył  zestawienie podsumowujące wyniki z całego roku.

Tym sposobem zostały wyłonione najbezpieczniejsze auta 2021 według Euro NCAP. Pojazdy zostały przypisane do konkretnych klas żeby zachować właściwe proporcje. Warto w tym miejscu wyjaśnić, że auto miejskie, które dostało pięć gwiazdek może nie być równie bezpieczne, co duży SUV osiągający teoretycznie ten sam rezultat.

W testach uwzględniono:

  • ochronę dorosłego pasażera
  • ochronę dziecka
  • ochronę pieszego
  • systemy bezpieczeństwa

Oczywistym jest, że z roku na rok zmieniają się wymogi i porównania mają sens tylko wtedy, gdy uwzględniane są modele, które zostały przetestowane w niewielkich odstępach czasowych. Zestawienie ujawniające najbezpieczniejsze auta 2021 według Euro NCAP nie obejmuje opcjonalnego wyposażenia. W porównaniu wzięły więc udział odmiany bazowe.

Najbezpieczniejsze auta 2021 według Euro NCAP

Jak wynika z zestawienia, najlepszym samochodem z klasy „Executive” był Mercedes EQS. Dla wielu fanów motoryzacji to duże zaskoczenie. Tytuł najlepszego auta „Large Off-road” (naciągana nazwa) została Skoda Enyaq iV, co również jest niespodzianką. Dwa modele elektryczne wygrały w klasach zdominowanych przez auta spalinowe.

Skoda Enyaq iV - test zderzeniowy
Skoda Enaq iV jest drugim elektrycznym zwycięzcą w konkretnej klasie

Tytuł najbezpieczniejszego modelu miejskiego („Small Family Car”) otrzymała natomiast Skoda Fabia. Kategorię „Small MPV” (też niekoniecznie trafiona nazwa” zdominowała Toyota Yaris Cross. Ostatnia klasa, czyli „Small Off-Road” padła łupem Nissana Qashqaia.

Laureaci tytułów na najbezpieczniejsze auto 2021 według Euro NCAP:

  • Mercedes EQS
  • Skoda Enyaq iV
  • Skoda Fabia
  • Toyota Yaris Cross
  • Nissan Qashqai

Co ciekawe, przyznano także nagrodę Best in Class w kategorii aut elektrycznych. Jak można się domyślać, wygrał Mercedes EQS.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M8 Zacoe

BMW M8 od Zacoe. Mniej elegancji, więcej agresji

Wypadek z udziałem dziewięciu pojazdów

Pick-up na dwóch kołach zamienił się w przecinak. Szokujące nagranie (wideo)