w

Nagłe hamowanie przed przejściem – agresja pieszego (Video)

Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność i mieć oczy dookoła głowy. Są to bowiem bardzo niebezpieczne miejsca.

W tym przypadku udało się uniknąć poważnych konsekwencji, choć nie zabrakło agresji. Kierowca jadący osobówką dostrzegł psa na smyczy, który chciał wybiec na pasy. Jego właściciel zapobiegł jednak „wtargnięciu”. Sam użytkownik samochodu zdołał wyhamować przed pasami, dlatego i tak udałoby się zapobiec potrąceniu.

Mężczyzna stojący przed przejściem był jednak zdenerwowany na kierowcę i kopnął w jego samochód. Kompletnie nieuzasadnione zachowanie. Trudno stworzyć idealny przepis drogowy dotyczący korzystania z pasów. Jeżeli to kierowca miałby pierwszeństwo, to na ruchliwych ulicach pieszy mógłby czekać wieki. Z kolei gdy to pieszy ma pierwszeństwo, nie brakuje „wchodzenia pod koła” bez najmniejszego sprawdzenia, czy nic nie nadjeżdża. Nie ma więc idealnego rozwiązania w tym przypadku. Prawo to jednak nie wszystko – warto korzystać także z wyobraźni i rozsądku.

https://streamable.com/xsycn

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nietypowy manewr rowerzystki – potrącenie (Video)

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5T CVT 4WD Instyle – SUV po japońsku