w

Nagła zmiana pasa bez odpowiedniej widoczności – zderzenie motocyklisty z autobusem (wideo)

Jazda motocyklem ułatwia pokonywanie miejskich arterii. Dzięki niewielkim gabarytom, jednoślad jest w stanie szybciej pokonać zatłoczony fragment lub zator drogowy.

Warunkiem bezpiecznego dotarcia w wyznaczone miejsce jest oczywiście rozwaga, która ma związek z szanowaniem przepisów, przewidywaniem i ostrożnością. W tym przypadku zabrakło każdego z tych bardzo istotnych elementów.

Użytkownik tego motocykla postanowił zmienić tor jazdy zbyt gwałtownie – ze skrajnie prawego pasa wjechał na lewy. Tam jednak znajdował się autobus, który czekał na pasażerów stojących na przystanku. Motocyklista nie był w stanie wyhamować ze znacznej prędkości…

W wyniku tego uderzył w stojący pojazd. Na szczęście obyło się bez poważnych uszczerbków na zdrowiu. Można było jednak tego uniknąć, gdyby użytkownik maszyny zadbał o zachowanie właściwej widoczności.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Golf GTI VIII - przyspieszenie

Volkswagen Golf GTI 2021 – przyspieszenie 0-250 km/h (wideo)

Lamborghini Urus vs Rolls-Royce Wraith: czy sportowy SUV wygra z luksusowym coupe? (wideo)