w

Nadjeżdża KIA Carnival czwartej generacji, a wraz z nią odświeżona koncepcja

KIA Carnival 2021

Carnival był jednym z pierwszych koreańskich minivanów, które zostały docenione na naszym rynku. Wciąż można spotkać na drogach drugą generację tego modelu.

Trzecie wcielenie Kii nie było dostępne w naszym kraju. Czy czwarte oznacza powrót? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Miejmy nadzieję, że tak, bo zapowiada się ciekawie. Podczas gdy większość producentów rezygnuje z tego typu aut, koreańska marka zamierza kontynuować historię swojego reprezentanta.

Carnival 2021 będzie miał atrakcyjny design

KIA postanowiła zaktualizować stylistykę samochodu, co zapowiada oficjalny teaser. Jak widać, sylwetka dalej będzie pudełkowata, ale Carnival otrzyma atrybuty crossovera – dodatkowe osłony, masywne błotniki i obłe zderzaki. Pas przedni prezentuje się naprawdę okazale, dlatego mam nadzieję, że tył również będzie miał właściwą prezencję i zostanie zachowana spójność.

Spodziewamy się mocnego silnika benzynowego i hybrydy

Koreański minivan bazuje na platformie dużego SUV-a – Sorento. Być skorzysta z jednostek, które są dostępne w swoim technologicznym bliźniaku. Specjaliści twierdzą, że sercem Carnivala może być doładowany benzyniak o pojemności 2,5 litra (277 KM i 421 Nm). Inna koncepcja to miękka hybryda oparta na 1,6-litrowym silniku wspieranym przez instalację 48V. Najbardziej prawdopodobny pozostaje jednak 2,2-litrowy diesel.

KIA Carnival 2021
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan X-Trail 2021 – japoński SUV doczekał się nowej generacji

Tak, Mazda ma pick-upa. Jego bliźniakiem jest…