w

Nadjechała Honda Civic Hatchback 2022. W gamie tylko silniki benzynowe

Honda Civic 5D 2022 oficjalnie
Nadjechała Honda Civic Hatchback 2022. W gamie tylko silniki benzynowe

Japoński kompakt doczekał się nowej wersji pięciodrzwiowej. Samochód korzysta z rozwiązań znanych z ostatnio zaprezentowanego sedana.

Honda Civic Hatchback 2022 jest bardzo zbliżona stylistycznie do czterodrzwiowego wariantu. Pas przedni pozostał taki sam, co oznacza bardzo konserwatywny design. Wąskie lampy sąsiadują z dyskretnym grillem i zderzakiem, w który wkomponowano wlot powietrza.

Honda Civic Hatchback 2022 design
Z tyłu dominują szerokie lampy złączone ledową listwą

Tył został oczywiście zmodyfikowany. Elementy oświetlenia zachodzą na klapę bagażnika. Lampy zostały złączone ledową listwą. W oczy rzuca się także wyraźne pochylona szyba i zderzak ze wstawką imitującą dyfuzor.

Konserwatywne wnętrze

Kabina została utrzymana w bardzo klasycznym stylu, co oznacza dobrą ergonomię. Zegary są cyfrowe, ale wyświetlają wzór analogowych tarcz. Na konsoli centralnej umieszczono ekran dotykowy z fizycznym potencjometrem i przyciskami funkcyjnymi. Poniżej zagościł niezależny panel klimatyzacji.

Honda Civic Hatchback 2022 wnętrze
W kabinie panuje ład i porządek. Projektanci zastosowali niezależny panel klimatyzacji

Materiały powinny być przyzwoitej jakości. Jeżeli chodzi o dekory, to najbardziej charakterystycznie prezentują się kratki nawiewu, które przypominają nieco plastry miodu. Projektanci nie zapomnieli także o pojemnych schowkach, wnękach i kieszeniach.

Honda Civic 5d 2022 – silniki

Nowa generacja japońskiego auta kompaktowego będzie dostępna wyłącznie z jednostkami benzynowymi. Na niektórych rynkach bazą zostanie wolnossąca konstrukcja o pojemności dwóch litrów generująca 158 koni mechanicznych oraz 187 niutonometrów. Za przeniesienie potencjału na przednią oś może odpowiadać sześciobiegowa skrzynia manualna lub bezstopniowy automat.

Konfiguracje napędowe Hondy Civic Hatchback 2022:

  • 2.0 VTEC (158 koni mechanicznych, 187 niutonometrów, sześciobiegowy manual, napęd FWD)
  • 2.0 VTEC CVT (158 koni mechanicznych, 187 niutonometrów, bezstopniowy automat, napęd FWD)
  • 1.5 VTEC Turbo (180 koni mechanicznych, 240 niutonometrów, sześciobiegowy manual, napęd FWD)
  • 1.5 VTEC Turbo (180 koni mechanicznych, 240 niutonometrów, bezstopniowy automat, napęd FWD)

W Europie należy spodziewać się 1,5-litrowego silnika z doładowaniem. Oferuje on 180 koni mechanicznych oraz 240 niutonometrów. On także pozostawia wybór skrzyni biegów (manual lub CVT).

Honda Civic hatch 2022 bagażnik
Ze względu na szybę zintegrowaną z klapą, bagażnik jest bardziej praktyczny, niż w hatchbacku

Opcje wyposażenia oraz wszystkie technologie są zbieżne z odmianą czterodrzwiową. Honda Civic Hatchback 2022 powinna wyjechać na drogi jeszcze w tym roku.

 

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW Passat B4 Karawan

Każdy „polski nosacz” powinien odbyć ostatnią podróż tym Passatem. Prestiż aż po grób

DS 9 premiera

DS 9 już w Polsce – wrażenia z jazdy, ceny, dane techniczne