w

Myjka ciśnieniowa o destrukcyjnej sile: Zobacz jak 3000 bar dewastuje małe auto

Myjka 3000 bar
Myjka ciśnieniowa o destrukcyjnej sile: Zobacz jak 3000 bar dewastuje małe auto

Myjki ciśnieniowe to bardzo przydatne urządzenia. Pozwalają na oczyszczanie wielu zabrudzonych powierzchni – w tym karoserii samochodów.

Ich kompaktowa budowa pozwala na mobilność i sporą wygodę użytkowania. Tego typu sprzęt oferuje zazwyczaj siłę natrysku w granicach 100-150 bar. Tyle wystarczy, by strumień wody wraz z odpowiednimi detergentami pozbył się większości zanieczyszczeń.

Siła 3000 bar

Pewni śmiałkowie postanowili jednak skonstruować znacznie mocniejszą myjkę. Dzięki 30-krotnie większej sile zamienili „przedmiot myjący” w „wodny dewastator”. Aby zobrazować możliwości, jakie daje ciśnienie 3000 bar, wykorzystali starego Peugeota.

Strumień miał taką energię, że z łatwością wybijał szyby, wgniatał karoserię i wyrzynał szlaczki w plastikowych elementach. Zdołał także zniszczyć wnętrze pojazdu. Warto dodać, że utrzymanie takiego pistoletu wymaga naprawdę dużej krzepy i stabilnej pozycji. Zresztą, sami zobaczcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini rallycross

Rallycross w wydaniu Lamborghini: Supersamochód wśród wraków z mocnymi silnikami

Lamborghini Hurcan zalane wodą

Nie przejął się zalaną drogą: Woda sięgała aż po dach jego supersamochodu!