w

Muzyczna autostrada na Węgrzech. Jedź przepisowo, a usłyszysz znany utwór (wideo)

Autostrada grająca melodię
Muzyczna autostrada na Węgrzech. Jedź przepisowo, a usłyszysz znany utwór (wideo)

Węgrzy to niewątpliwie bardzo pomysłowy naród. Posiadają nawet autostradę, która „emituje” muzykę.

Jaki ma to sens, skoro kierowcy są zamknięci w dobrze wyciszonych kabinach? Otóż całkiem spory, bo dźwięki nie są generowane przez żadne głośniki. Twórcy wykorzystali farbę stosowaną przy projektowaniu linii ciągłych.

Dzięki poprzecznemu ustawieniu fragmentów w odpowiednich odległościach, uzyskano bardzo intrygujący efekt. Jadąc z przepisową prędkością, usłyszymy melodie znanego utworu. Gdy podróżujemy wolniej lub szybciej, będzie ona emitowana w spokojniejszym lub przyspieszonym tempie.

Adekwatna kompozycja

Wybór piosenki był oczywisty. Nosi tytuł „A 67-es Ut”, czyli „Droga 67” i za jej kompozycję odpowiada zespół Republic. Jak można się domyślać, autostrada, na której „rozpisano” ten kawałek ma numer 67.

Warto dodać, że tuż przed ową piosenką, na jezdni zostały narysowane znaki graficzne nuty, by żaden kierowca nie pomyślał, że coś jest nie tak. Dziś już każdy Węgier zna to miejsce. Może właśnie takie kreatywne rozwiązanie zachęciłoby polskich uczestników ruchu do jazdy prawym pasem… A tu znajdziecie link do oryginalnej wersji wspomnianego wyżej utworu:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auto z LPG wybuch

Wybuch płonącego auta z instalacją gazową: Świadkowie byli zbyt blisko (wideo)

Niski poziom cukru kierowcy

Wpadł Mustangiem do kanału. Wcześniej jechał pod prąd i po chodniku. Czy był pijany? (wideo)