w

Motoryzacyjny świat w żałobie: Ktoś rozbił wyjątkowego McLarena

McLaren Speedtail wypadek
Motoryzacyjny świat w żałobie: Ktoś rozbił wyjątkowego McLarena

Hipersamochody są oferowane przez zaledwie kilku producentów. Ich wyjątkowość podkreślają nie tylko osiągi, ale też design i ograniczona liczba produkcyjna.

Nie inaczej jest w przypadku McLarena, który stworzył wiele wspaniałych aut. Wśród nich znajduje się Speedtail pokazany światu pod koniec 2018 roku. Ten niesamowity pojazd skrywa układ hybrydowy, którego fundamentem jest 4-litrowe, doładowane V8 wspierane przez „elektryczność”.

Speedtail fuji wypadek
Speedtail rozpędza się do 403 km/h

Łączna moc zestawu to aż 1035 KM. To wszystko przy masie własnej wynoszącej 1430 kg. Ogromny potencjał umożliwia przyspieszanie do 300 km/h w zaledwie 12,8 sekundy. Prędkość maksymalna brytyjskiego sportowca to natomiast 403 km/h.

McLaren Speedtail rozbity

Niestety, świat jest uboższy o jedną ze 105 bezwypadkowych sztuk tego modelu. Historia miała miejsce na torze Fuji Speedway w Japonii. Nie ma nagrania z tego wydarzenia, ale do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające rozbitego Speedtaila.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Only Mclaren Speedtail (@only.speedtail)

Okoliczności wydają się dość oczywiste. Kierowca wpadł w poślizg i już nie zdołał przywrócić kontroli nad pojazdem. W wyniku tego wjechał na trawę, a następnie doprowadził do zderzenia z barierkami energochłonnymi.

Przypomnijmy, że to wyjątkowe auto warte jest około 10 milionów złotych i… stanowi dobrą inwestycję. Jego wartość z pewnością będzie systematycznie wzrastać.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Hurcan zalane wodą

Nie przejął się zalaną drogą: Woda sięgała aż po dach jego supersamochodu!

Czołg M4 Sherman na sprzedaż

I Ty możesz zostać czołgistą! Potrzebujesz tylko odpowiedniego sprzętu…