w

Motocykl Ducati za 280 tysięcy złotych. Ma w sobie coś z Bentleya

Ducati Diavel Bentley Edition
Motocykl Ducati za 280 tysięcy złotych. Ma w sobie coś z Bentleya

Współpraca między markami motoryzacyjnymi nie jest niczym nowym. Nierzadko dochodzi do wspólnych projektów między firmami, które zajmują się produkowaniem nieco innych pojazdów.

I oto kolejne takie połączenie. Motocykl Ducati, a dokładniej jego wariant specjalny, został opracowany z pomocą inżynierów Bentleya. Inspiracją do jego powstania był Bentley Batur. Nie bez znaczenia był także pakiet Mulliner.

Warto podkreślić, że włoski potentat zajmujący się wytwarzaniem jednośladów jest częścią koncernu Volkswagena. Poza tym, ma już za sobą podobne projekty. Świetnym tego przykładem była umowa z Lamborghini.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok w tym zakresie. Edycja specjalna wygląda naprawdę imponująca, ale jest horrendalnie droga. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że podana w tytule cena jest tą wyjściową i można ją znacząco zwiększyć. Wszystko zależy więc od oczekiwań klienta.

Czy to najdroższy motocykl Ducati?

Nie można tego wykluczyć. Bazą do powstania projektu jest Ducati Diavel V4, który uchodzi z jedną z najbardziej charakternych maszyn na rynku. Jego muskularna sylwetka, lekko futurystyczna sylwetka skrywa duży silnik, który zapewnia wybitne osiągi. O tym jednak nieco później.

Zacznijmy od stylistyki. Producent zdecydował się na kolor Scarab Green, który jest dostępny w palecie Bentley Mulliner. Bystre oko dostrzeże również dwukolorowe, trójkątne wloty powietrza, które przypominają te zastosowane w ekskluzywnym coupe.

Motocykl Ducati
Ducati Diavel Bentley Edition

Kolejnym punktem wspólnym są felgi o wirującym wzorze – dokładnie takie same, jakimi dysponuje Batur. Aby jeszcze lepiej nawiązywać do unikatowego samochodu, spora liczba elementów została wykonana z włókna węglowego. Mowa tu o panelach bocznych i błotnikach.

Nie zabrakło także Alcantary na siedzeniu oraz zmodyfikowanego układu wydechowego. Do tego dochodzi znaczek Bentleya, który ma jeszcze lepiej podkreślać ekskluzywność motocykla.

>BMW R18 Iron Annie. Stylistyczne szaleństwo na dwóch kołach

Potencjalnie najdroższy motocykl Ducati doczeka się łącznie 550 egzemplarzy. Dokładnie 50 sztuk trafi do oferty klientów Bentley Mulliner, którzy mogą liczyć na szeroką personalizację. Sprzedażą pozostałych zajmie się już włoska marka.

Ducati Diavel Bentley Edition
Ducati Diavel Bentley Edition

Przypomnijmy, że jednostka V4 Granturismo ma pojemność 1,2 litra. Potencjał tego silnika to 168 koni mechanicznych. Tyle wystarczy, by osiągać 100 km/h w mniej, niż 3 sekundy. Trzeba więc doświadczonego użytkownika, by okiełznać taką moc.

Ile kosztuje Ducati Diavel w tej edycji? Jego ceny startują od 70 000 dolarów, co oznacza, że jedna sztuka to wydatek 282 100 złotych (kurs 4,03). Nietrudno jednak skonfigurować motocykl w taki sposób, by kosztował 90 tysięcy dolarów (ponad 362 tysiące złotych).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz ML na gąsienicach

Oto apokaliptyczny SUV. Jest na sprzedaż!

Alpine A110 R Turini

Alpine A110 R Turini. Trochę cięższe, trochę tańsze