w

Minivan z przyczepą złożył się, jak scyzoryk – kolizja na autostradzie (wideo)

Zderzenie minivana z TIR-em
Minivan z przyczepą złożył się, jak scyzoryk - kolizja na autostradzie (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z głównych dróg w okolicach miasta Erie County (Ohio, Stany Zjednoczone).

Zmiana pasa ruchu powinna być poprzedzona dokładnym sprawdzeniem, czy obok nie znajduje się jakiś inny pojazd. Bez względu na długość pojazdu, trzeba poświęcić temu uwagę, by nie doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Niestety, wciąż zdarzają się takie historie, bo uczestnicy ruchu pozwalają sobie na brak ostrożności oraz ryzykowne manewry. Bywa również, że inny samochód znajduje się w martwym polu i nie widać go w lusterkach.

W tym przypadku mogło być podobnie. Kierowca osobówki, do której była podpięta przyczepa próbował zmienić pas, ale nie dostrzegł w tym miejscu jadącego TIR-a. W wyniku tego doszło do zderzenia. Kierowca minivana stracił panowanie nad zestawem i jego przyczepa uderzyła w betonową zaporę. Samochód zatrzymał się tyłem do kierunku jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Polo GTI acceleration

Volkswagen Polo GTI – przyspieszenie 0-200 km/h (wideo)

Wyścig F1 Zadnvoort 1966

Wyścig Formuły 1 na Zandvoort (1966 rok): Niesamowity materiał w kolorze! (wideo)