w

MINI dla niepełnosprawnych. Producent otwiera się na potrzeby nowych klientów

Auto dla niepełnosprawnych
MINI dla niepełnosprawnych. Producent otwiera się na potrzeby nowych klientów

Istnieje spora liczba osób z ograniczeniami fizycznymi, która chciałby nabyć ciekawy samochód. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

Wszystko za sprawą niedostosowanych ofert, które eliminują możliwość użytkowania pojazdów. Brytyjska marka chce to zmienić, czego dowodem jest MINI dla niepełnosprawnych. To bardzo dobra decyzja.

Wszystko skupia się wokół niestandardowych rozwiązań ułatwiających prowadzenie i korzystanie z samochodu. Dzięki temu nawet większe ograniczenia nie muszą być przeszkodą, dla potencjalnych nabywców z problemami zdrowotnymi.

MINI dla niepełnosprawnych

Jednym z tego przykładów jest prezentowana konfiguracja, która obejmuje modyfikacje kierownicy i funkcji przyspieszenia oraz hamowania. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji, użytkownik może przyspieszać i wytracać prędkość obsługując mechaniczną „łapkę” umieszczoną tuż przy jego dłoni.

Takie rozwiązanie nie wymaga ingerencji w kluczowe podzespoły. Jest swego rodzaju zewnętrzną nakładką. Dzięki odpowiednim kształtom i rozmieszczeniu, nie ma mowy o zabraniu przesadnej przestrzeni. Poza tym, łatwo się do tego przyzwyczaić, dlatego z auta mogą też bezproblemowo korzystać pełnosprawni.

MINI dla niepełnosprawnych
Dzięki specjalnej konstrukcji, użytkownik może przyspieszać i hamować bez użycia nóg

I tu pojawia się wątek aut elektrycznych, które mają zdominować wkrótce rynek. Większość komercyjnych ładowarek jest umieszczona na krawężnikach, co przeszkadza niepełnosprawnym w wykorzystaniu sprzętu i podpięciu do gniazda umieszczonego przy aucie. To temat, który został pominięty. Warto o nim wspominać, by przyszłe konstrukcje były lepiej przystosowane do obsługi przez osoby z ograniczeniami ruchowymi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CUPRA Formentor 2022

CUPRA może trafić do USA. Trwają analizy

Kwalifikacje do Grand Prix Francji 2022 Ferrari

Kwalifikacje do Grand Prix Francji 2022: Leclerc z pierwszego pola!