w

Miało być najtańsze Lamborghini, wyszedł drogi Fiat. Oto replika, która nie budzi pożądania

Reventon replica
Miało być najtańsze Lamborghini, wyszedł drogi Fiat. Oto replika, która nie budzi pożądania

Zakup Lamborghini wymaga posiadania bardzo dużych pieniędzy lub zdolności kredytowych/leasingowych.

Nie każdy je posiada, co nie oznacza rezygnacji z marzeń. W takich okolicznościach niektórzy decydują się na zakup lub stworzenie repliki. Ten śmiałek postanowił własnoręcznie wykonać projekt, który spełni jego oczekiwania.

Zacznijmy od tego, że chciał nawiązać do Lamborghini Reventon, które zostało ujawnione w 2007 roku. Ten wyjątkowy, włoski model doczekał się jedynie 21 wyprodukowanych egzemplarzy (w tym jednego muzealnego). Aktualnie nie ma szans na kupno takiego auta za mniej, niż milion dolarów. O ile w ogóle ktoś będzie chciał je sprzedać.

Bułgarska próba

Nie dziwi więc, że znajdą się osoby, które będą chciały stworzyć „coś na wzór” Reventona. Ten Bułgar oparł swój projekt na włoskim coupe – Fiacie Coupe. Była to dość oczywista decyzja ze względu na nadwozie i niewielką cenę.

Fiat Coupe Lamborghini
Auto bazuje na Fiacie Coupe, co zdradzają przednie reflektory

Samochód nie został jeszcze skończony, ale wszystkie proporcje, oświetlenie i elementy karoserii już są. Trudno tu mówić o idealnej kopii, ale widać, że włożono w to bardzo dużo pracy. Skrzydlate drzwi to fajny akcent, ale pozostawieni reflektorów Fiata nie było zbyt dobrym pomysłem. Można było znaleźć bardziej atrakcyjne zamienniki.

Co ciekawe, silnik został umieszczony pomiędzy osiami. To dość zaskakująca informacja. Taki zabieg wymagał naprawdę dużej wiedzy z zakresu mechaniki. Nie jest to jednak duża jednostka, tylko zwykły, benzynowy 4-cylindrowiec.

Cena zwala z nóg

W social mediach pojawiło się ogłoszenie dotyczące sprzedaży tego unikatowego samochodu. Jak myślicie, ile żąda aktualny właściciel za niedokończony wóz o wątpliwej aparycji? Po przeliczeniu na złotówki, wydatek sięga 44 593 złotych. Nie, to nie żart.

Lamborghini Reventon replica
Z tyłu znalazły się światła z naczepy

Osoba projektująca raczej nie była świadoma, że takie inwestycje nigdy się nie zwracają. Małe prawdopodobieństwo, że ktoś zapłacić choćby połowę za Fiata Coupe, którego wartość nigdy nie wzrośnie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clarkson ujawnił sprzedaż samochodu

Clarkson ujawnił, że żałuje sprzedaży jednego auta: „To było idiotyczne!”

Kubica poprowadzi bolid w dniu filmowym

Kubica już jutro na torze. Pojedzie nowym bolidem!