w

Mercedes stworzy nowe, czterodrzwiowe coupe

Producent ze Stuttgartu ostatnio notuje dobrą passę. To sprawia, że włodarze marki po raz kolejny nabrali ochoty na utarcie nosa Porsche i Audi.

mercedes_amg_gt_2

Według najnowszych doniesień, model określany jako GT4 miałby bazować na kolejnej generacji CLS-a i przyjmie sportowy design znany z AMG GT. Samochód będzie mógł pomieścić czterech pasażerów i będzie wyróżniał się wieloma indywidualnymi rozwiązaniami, dzięki którym ma wyraźnie dystansować się od wspomnianego CLS-a. W przeciwieństwie do Panamery i A7, nowy Mercedes najprawdopodobniej nie będzie oferowany z szeroką gamą jednostek napędowych – ma być oferowany wyłącznie z motorem V8 o pojemności 4 litrów, który będzie rozwijał moc 500-600 KM. W układzie jezdnym zastosowanie znajdzie wiele elementów pochodzących z kolejnej generacji E63 AMG S. Samochód ma zadebiutować w 2019 roku i będzie kosztował około 120-140 tysięcy euro.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 308 R Hybrid

Peugeot zapowiada nowy model koncepcyjny