w

Mercedes Sprinter gotowy na apokalipsę: ma wszystko, co niezbędne w trudnych warunkach (wideo)

Mercedes Sprinter gotowy na apokalipsę: ma wszystko, co niezbędne w trudnych warunkach
Mercedes Sprinter gotowy na apokalipsę: ma wszystko, co niezbędne w trudnych warunkach

Auta dostawcze są bazą dla kamperów. Zazwyczaj tego typu modyfikacje są dość schematyczne i opierają się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Ten projekt to jednak kilka półek wyżej.

Jego fundamentem jest Mercedes Sprinter w wersji długiej z napędem na obie osie. Jak widać na pierwszy rzut oka, samochód zyskał zielono-czarne barwy, masywne osłony, orurowania, dodatkowe oświetlenie, bagażnik dachowy (zintegrowany z niezbędną drabinką), wyciągarkę, gruntownie zmienione zawieszenie i terenowe koła.

Nie zabrakło też licznych urządzeń pokładowych, których zasilanie nie wymaga włączonego silnika. To zasługa paneli solarnych umieszczonych na dachu i akumulatorów gromadzących energię. Poza tymi elementami, istnieje wszystko to, co w kamperze niezbędne – prysznic, kuchenka, zlew, stolik i przestrzeń do spania. W takim aucie można mieszkać, bez względu na położenie geograficzne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Awaria hamulców w sportowym motocyklu - przy 200 km/h

Awaria hamulców w sportowym motocyklu – przy 200 km/h (wideo)

Stara reklama motocykli JAWA - to się nazywa test wydajności!

Stara reklama motocykli JAWA – to się nazywa test wydajności! (wideo)