w

Mercedes-Benz SLC oficjalnie

Odświeżony roadster ze Stuttgartu swoją premierę będzie miał podczas styczniowych targów w Detroit, ale już teraz możemy przyjrzeć mu się z bliska.

Oprócz zmiany nazwy handlowej (przypomnijmy, że samochód do tej pory znany był jako SLK) popularny model zyskał odświeżone nadwozie. Lifting najbardziej widoczny jest w przedniej części pojazdu, która zyskała nowe reflektory, przestylizowany zderzak i grill. Również wnętrze doczekało się delikatnego retuszu – wprawne oko dostrzeże m.in. nową kierownicę. Samochód wiele zyskał od strony technicznej –  pojawi się nowa generacja systemu Command, wspomagający bezpieczeństwo układ Active Brake Assist a także system Dynamic Select, pozwalający na wybór jednego z czterech trybów jazdy lub stworzenie własnej kombinacji pracy silnika, układu kierowniczego, skrzyni biegów i zawieszenia. Wersja AMG w miejsce motoru V8 dostanie podwójnie doładowane V6 o mocy 362 KM, które pozwoli topowej odmianie SLC na sprint do „setki” w 4,6 sekundy. W salonach odświeżony model ma pojawić się już wiosną.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz GLA 250 4MATIC – Crossover w sportowym stylu

Kolejne BMW M5 może zyskać napęd na obie osie