w

Mercedes odebrał sobie i Russellowi szanse na zwycięstwo. Perez wygrał Grand Prix Sakhiru!

Wpadka Mercedesa w GP Sakhiru
Mercedes odebrał sobie i Russellowi szanse na zwycięstwo. Perez wygrał Grand Prix Sakhiru!

Russel miał szanse na zwycięstwo. Niestety, Mercedes dał plamę i odebrał sobie szanse na zgarnięcie dwóch pierwszych lokat.

Wyścig od początku układał się pod młodego Brytyjczyka. Świetnie wystartował i od razu wyprzedził kolegę zespołowego – Bottasa. Na pierwszym okrążeniu odpali Leclerc i Verstappen. Ten pierwszy miał kolizję z bolidem Racing Point, a drugi próbował jej uniknąć. W rezultacie obaj skończyli na żwirze.

Kuriozalny błąd Mercedesa

Zastępca Hamiltona utrzymywał świetne tempo i przewagę nad drugim kierowcą Mercedesa. Duże prawdopodobieństwo, że właśnie tak wyglądałaby kolejność na finiszu, ale… Russel zjechał do boksu i przez pomyłkę otrzymał zużyte opony po Bottasie. Fin musiał natomiast oczekiwać w kolejce, co zaowocowało pit stopem trwającym 27,4 sekundy. Siłą rzeczy Russell musiał zjechać jeszcze raz.

Perez i Stroll na podium Grand Prix Sakhiru
Obaj kierowcy Racing Point stanęli na podium

To wszystko plus zdarzenie Jacka Aitkena (poślizg i wjechanie w bandę) zaowocowało nie tylko samochodem bezpieczeństwa, ale też dużymi zmianami w tabeli. Na czele stawki znalazł się Perez, a za nim jechał Ocon. Russell mieścił się w pierwszej piątce, ale miał kolejnego pecha – przebitą oponę. Znowu stracił wiele pozycji i wyjechał z boksu na 14. pozycji. Zaczął wtedy gonić czołówkę, ale było już za późno – skończył na 9. miejscu. Nie wiadomo, jak FIA potraktuje błędy Mercedesa.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Perez, drugi był Ocon, a trzeci – Stroll. Za nimi dojechali kolejno Sainz, Ricciardo, Albon, Kvyat, Bottas, Russell i Norris.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz GLE Coupe 400 d 4MATIC test

Mercedes-Benz GLE Coupe 400 d 4MATIC zaskakuje osiągami. Ma pod maską świetnego diesla (TEST)

Przekroczył prędkość o trzy razy

Jechał trzy razy szybciej, niż można. Teraz grozi mu surowy wyrok