w

Mercedes-Maybach S 680 z silnikiem V12. Bogaci wciąż będą mogli jeździć autami spalinowymi

Mercedes-Maybach S 680
Mercedes-Maybach S 680 z silnikiem V12. Bogaci wciąż będą mogli jeździć autami spalinowymi

Jesteśmy o krok od istotnej zmiany w przemyśle motoryzacyjnym. Niektóre kraje ujawniły już oficjalną datę zaprzestania możliwości sprzedawania samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

Tymczasem na świat przyszedł Mercedes-Maybach S 680 z silnikiem V12. Jak widać, zamożni klienci dalej będą mieli do dyspozycji modele z jednostkami spalinowymi. I ekologiczne normy nie powstrzymały marki ze Stuttgartu w stworzeniu auta z bardzo dużą jednostką. To oczywiście bardzo dobra wiadomość, ponieważ elektryczne układy napędowe nie są póki co na tyle praktyczne w użytkowaniu, by każdy chciał z nich korzystać.

Maybach S 680
Maybach jest topową propozycją Mercedesa.

Przejdźmy jednak do gwiazdy. Sześciolitrowy motor generuje aż 621 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów. Jego uzupełnieniem są oczywiście automatyczna skrzynia biegów i napęd na cztery koła.

6.0 V12 Maybach
Silnik 6.0 V12 oferuje 621 KM i 1000 Nm

Jednocześnie warto dodać, że klasyczne S 63 przeszło już do historii. Inżynierowie pracują jednak nad hybrydą S 63 e, która będzie oparta na czterolitrowym, doładowanym V8. Spodziewana moc to ponad 700 koni. Zapowiada się ekscytująco.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

7 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Heh… W komentarzu do tytułu, powiem że biedni tym bardziej bo stać ich tylko na używkę czyli w większości przypadków spaline

  2. CZTEROLITROWE A NIE CZTEROCYLINDROWE
    Najpierw doczytać a później obrażaj ludzi półgłóweczna istoto wyznawco Jarosława zawsze dziewicy 😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW Tiguan Allspace 2021

Volkswagen Tiguan Allspace 2022 oficjalnie. Lifting przyniósł nową twarz

Tankowanie do foliowych reklamówek

Amerykański rząd apeluje, aby nie napełniać plastikowych toreb benzyną