w

Mercedes Klasy G w produkcji do 2027 roku?

Niemiecka terenówka jest z nami nieprzerwanie od 1979 roku i wcale nie zamierza schodzić ze sceny. Mercedes zapowiedział, że już w 2016 roku Klasa G przejdzie poważny facelifting. 

Mercedes_klasy_G_2

Pudełkowata terenówka zaprojektowana z myślą o służbie wojskowej wciąż cieszy się popularnością wśród najbardziej zamożnych obywateli naszego świata. Czas jest jednak nieubłagany, dlatego niemieccy inżynierowie podjęli się wprowadzenia niezbędnych poprawek. Samochód zostanie poszerzony o 100 mm, a dzięki większemu wykorzystaniu aluminium w konstrukcji straci około 200 kg. Inżynierowie popracują też nad poprawieniem aerodynamiki – ma w tym pomóc przeprojektowany pas przedni oraz nieco obniżona linia dachu. Pomimo tych modyfikacji ogólny wygląd modelu nie ulegnie zmianie. Wewnątrz możemy spodziewać się niczym nieskrępowanego luksusu oraz szerokiego wykorzystania najnowocześniejszych zdobyczy motoryzacyjnej techniki. Z oferty najprawdopodobniej zniknie motor V12, który zastąpiony zostanie przez dwie zupełnie nowe V6-tki. Zmiany mają pomóc w utrzymaniu modelu na rynku przynajmniej do 2027 roku.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo 6C – prace trwają!

Flagowy Cadillac także w Europie