w

Mercedes Klasy C (W206) 2022 tylko jako hybryda. Premiera w przyszłym tygodniu

Mercedes Klasy C (W206) 2022 zapowiedź
Mercedes Klasy C (W206) 2022 tylko jako hybryda. Premiera w przyszłym tygodniu

Kolejna generacja niemieckiego przedstawiciela segmentu D doczeka się debiutu już 23 lutego.

W zeszłym tygodniu pokazywaliśmy Wam materiał, który ujawniał częściowo zarówno karoserię, jak  wnętrze tego modelu. Nowy Mercedes-Benz Klasy C zostanie wyraźnie upodobniony do flagowej limuzyny ze Stuttgartu.

Już wiadomo, że auto zdobią reflektory o łagodnym kształcie, duży, chromowany grill, wąskie lampy zachodzące na klapę bagażnika, długa maska i wyraźnie opadająca linia dachu. Z daleka będzie można więc pomylić ten samochód z Klasą S.

>Mercedes-Benz Klasy C W206 (2021) przyłapany – nadjeżdża nowe!<

To samo dotyczy wnętrza, które czerpie garściami z „eSki”. Projekt kokpitu jest praktycznie taki sam, tyle że ma nieco mniejsze rozmiary. Jego kluczowymi elementami są cyfrowe wskaźniki, kierownica z dotykowymi przyciskami oraz pionowy, pochylony ekran multimedialny skupiający wszystkie kluczowe funkcje pojazdu.

Hybrydowa Klasa C

Ekologiczne trendy wpływają na gamy silnikowe niemal każdego modelu. Klasa C nie jest tu wyjątkiem. Każdy silnik spalinowy dostępny w tym aucie otrzyma elektryczne wsparcie. W większości przypadków będą to miękkie hybrydy. Dzięki tzw. generatorom prądu, będzie można liczyć na chwilowy wzrost potencjału o 23 konie mechaniczne i 200 niutonometrów.

Mercedes-Benz Klasy C 2022
Design czerpie garściami z Klasy S

W gamie jednostek znajdą się oczywiście zarówno silniki benzynowe (170-258 KM), jak i diesle (200-265 KM). W ofercie będzie też hybryda plug-in generująca 320 koni mechanicznych i 650 niutonometrów. Zasięg na samym prądzie ma wynosić nawet 100 kilometrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny SUV-ów w Polsce

Ceny kompaktowych SUV-ów na polskim rynku w 2021 roku. Dacia Duster i długo, długo nic

Citroen C5 Aircross test

To najmocniejszy model francuskiej marki. Czy Citroen C5 Aircross PHEV jest wart swojej ceny?