w

Mercedes F 015 Luxury in Motion Concept

Po zaprezentowaniu ciężarówki przyszłości (koncepcyjny Future Truck) przyszedł czas na futurystyczną wizję luksusowej limuzyny. Czy tak będzie wyglądała motoryzacja już za kilkanaście lat?

https://www.youtube.com/watch?v=DYTV4d-Gn0s

Koncepcyjny model to kolejny pokaz możliwości niemieckiej marki. Dzięki zaawansowanej technologii F 015 może poruszać się bez udziału kierowcy. Brak słupków B i tylne drzwi otwierane „pod wiatr” ułatwiają dostęp do ultranowoczesnej, interaktywnej kabiny z szerokimi możliwościami aranżacji. Za napęd odpowiadają zasilane ogniwami wodorowymi i dodatkowym zestawem litowo-jonowych baterii dwa elektryczne silniki, które całą swoją moc (łącznie ok. 286 KM) przekazują na tylną oś. To pozwala na rozpędzenie się do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej 200 km/h, a do pierwszej „setki” samochód potrzebuje 6,7 sekundy. Dzięki swojemu napędowi F 015 jest zdolny do pokonania dystansu sięgającego nawet 1100 kilometrów – na samych bateriach (są przystosowane do ładowania indukcyjnego) można przejechać ok. 200 kilometrów, za resztę odpowiadają ogniwa wodorowe (jego zużycie wynosi 0.6 kg na 100 kilometrów). Trzeba przyznać, że projekt i wykonanie modelu jest naprawdę imponujące. Jesteśmy ciekawi, które z rozwiązań zaprezentowanych w F 015 trafią do seryjnych Mercedesów w niedalekiej przyszłości.

Źródło: WCF, Mercedes

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes CLS 350 BlueTEC 7G-TRONIC PLUS 4MATIC – Elegancja dla wymagających

RAD Beast ciut bliżej produkcji