w

Mercedes EQB oficjalnie. Kolejny elektryczny SUV z gwiazdą na masce

Mercedes EQB 2021
Mercedes EQB oficjalnie. Kolejny elektryczny SUV z gwiazdą na masce

Niemiecka marka premium nie osiada na laurach. Niecały tydzień debiucie modelu EQS, ujawniła światu kolejnego SUV-a z napędem elektrycznym.

Oto Mercedes EQB bez tajemnic. Wpisuje się w grono kompaktów i jest nieco odważniejszą stylistycznie i zarazem bardziej praktyczną wariacją na temat EQA. Gołym okiem widać, że powstał na koncepcji GLB. Choć proporcje są niemal takie same, nietrudno wskazać różnice stylistyczne.

Mercedes EQB design
Samochód wykorzystuje wiele rozwiązań z modelu GLB, co zdradza już sama sylwetka

Samochód ma inny front. Zamiast grilla, zastosowano plaster czarnego plastiku, nad którym biegnie listwa led. Łączy ona reflektory, które sięgają krawędzi błotników.. Z tyłu mamy natomiast jeden pas świetlny i niemal pionowo poprowadzoną klapę bagażnika. Nie zabrakło oczywiście plastikowych nakładek chroniących dolne krawędzie karoserii. Ciekawostką są natomiast felgi o unikatowym wzorze – chyba nadchodzi moda na kontrast.

Konwencjonalne wnętrze

W kabinie jest niemal tak samo, jak w konwencjonalnym GLB. To oznacza obecność dwóch ekranów umieszczonych w jednej ramce. Cyfrowe wskaźniki zostały oczywiście wzbogacone motywami informującymi o przepływie i zużyciu energii. Z kolei ekran multimedialny oparto na systemie MBUX, który jest uzupełniony panelem sterowania umieszczonym pomiędzy fotelami.

Mercedes EQB interior
We wnętrzu panują ład i porządek. Uwagę zwracają atrakcyjne dekory i oświetlenie nastrojowe

Na kierownicy zagościły natomiast różne przyciski – zarówno klasyczne, jak i dotykowe. Do ich obsługi trzeba się przyzwyczaić. Uwagę zwracają dekory z aluminium. Prezentują się szlachetnie i wyglądają rzeczywiście premium. Można również liczyć na podświetlenie nastrojowe, które umieszczono nawet w dyszach nawiewu.

Mercedes EQB – dane techniczne

Model EQB będzie oferowany w dwóch konfiguracjach silnikowych: EQB 300 oraz EQB 350. Ta mocniejsza ma oferować 272 konie mechaniczne (lub 292 KM z pakietem AMG), napęd 4MATIC oraz baterię zapewniającą zasięg do 419 kilometrów na jednym ładowaniu. Dane słabszej nie zostały ujawnione, ale podejrzewamy, że będzie posiadać niewiele ponad 200 koni i zasięg zbliżony do 400 kilometrów. Wspomniana bateria ma mieć pojemność co najmniej 66,5 kWh.

Mercedes EQB zasięg
Topowa odmiana ma zapewniać do 419 km zasięgu na jednym ładowaniu

Produkcja będzie realizowana na Węgrzech. Mercedes EQB trafi do oferty jeszcze w tym roku. Dotyczy to zarówno Chin, jak i rynku europejskiego. Klienci z Ameryki będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grand Prix Emilii Romanii 2021 wyniki

Grand Prix Emilii-Romanii 2021: Kosztowny błąd Hamiltona, wygrana Verstappena

Renault Talisman Blue dCi test 2021

Renault Talisman Blue dCi 190 EDC – test, dane techniczne, ceny, opinie