w

Mercedes-Benz Safety Experience 2022 – rusza nowy sezon!

Mercedes szkolenie jazdy
Mercedes-Benz Safety Experience 2022 - rusza nowy sezon!

Bezpieczeństwo jest fundamentem poruszania się w ruchu drogowym. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka ze Stuttgartu.

Właśnie dlatego stworzyła cykl szkoleń dla kierowców, którzy chcą lepiej zrozumieć prowadzenie pojazdów i skuteczniej reagować w nagłych sytuacjach. Tym sposobem powstał cykl Mercedes-Benz Safety Experience, który doczekał się piątej edycji.

Mercedes-Benz Safety Experience 2022
Dzięki symulacji niebezpiecznych zdarzeń można lepiej zrozumieć zachowanie pojazdu

Dwadzieścia lat za kierownicą? A może świetne czasy na torze? To nie są gwarancje właściwych reakcji w nagłych sytuacjach. Na drogach bywa nieprzewidywalnie i niebezpiecznie, dlatego warto zrozumieć zachowanie pojazdu i pracę dostępnych systemów.

Zobacz także: Mercedes-AMG GT Track Series tylko dla wybrańców

W tym celu powstał cały panel podzielony na kilka bardzo istotnych części, z który można wynieść naprawdę wartościową wiedzę na temat m.in.:

 • hamowania awaryjnego
 • asystentów bezpieczeństwa
 • ekologicznej i ekonomicznej jazdy
 • samochodów elektrycznych w praktyce
 • systemów jezdnych

Projekt realizowany jest przy współpracy z firmą Continental oraz organizacją Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Warto podkreślić, że tylko w ubiegłym roku ukończyło go aż 800 osób, co mówi samo za siebie.

Mercedes-Benz Safety Experience – daj sobie szansę

Pod okiem doświadczonej grupy instruktorów można zbudować skuteczne nawyki unikania kolizji i zapobiegania wypadkom. Nasze doświadczenia budowane są zazwyczaj na teorii, ale to praktyka pozwala zrozumieć zarówno reakcję samochodu, jak i potencjalne konsekwencje. Właśnie dlatego symulacje niebezpiecznych sytuacji (nagłe hamowanie, poślizg) są tak ważne.

Mercedes-Benz Safety Experience 2022
Płyta poślizgowa udowadnia, jak duże znaczenie mają refleks i wyczucie

Warto więc poświęcić dzień i nauczyć się czegoś, co może uratować życie – nasze i innym. Mercedes-benz Safety Experience służy rozwojowi świadomości, dlatego mamy nadzieję, że takie wydarzenia będą pojawiać się coraz częściej.

Kursy bezpieczeństwa Mercedesa
Bardzo wielu kierowców w chwili konieczności nagłego hamowanie nie naciska na pedał wystarczająco mocno

I tym sposobem dochodzimy do harmonogramu. Szkolenia odbywają się w miesiącach wiosennych i letnich. Organizatorzy wybrali trzy główne lokalizacje i dostosowali do nich terminy:

 • 25-27 maja: Tor Bednary
 • 22-24 czerwca: Tor Bednary
 • 12-14 lipca: Tor Jastrząb
 • 18-20 lipca: Tor Modlin
 • 9-11 sierpnia: Tor Jastrząb
 • 23-25 sierpnia: Tor Bednary

Aby lepiej poznać cykl szkoleń Mercedes-benz Safety Experience warto odwiedzić stronę producenta lub zapytać o szczegóły najbliższego dealera niemieckiej marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Robert Kubica

Vasseur wątpi w wytrzymałość Kubicy. Przykre słowa szefa

VW Phaeton

Volkswagen Phaeton W12. Takich już nie robią