w

Mercedes-Benz Klasy X jako „Dark Destroyer”. Ciekawa propozycja niezależnej firmy

Mercedes-Benz Klasy X Dark Destroyer
Mercedes-Benz Klasy X jako "Dark Destroyer". Ciekawa propozycja niezależnej firmy

Pick-up niemieckiej marki premium został wycofany z wielu rynków z powodu słabej sprzedaży. Na ten moment nie ma w planach następcy.

Mercedes-Benz Klasy X bazuje na wielu rozwiązaniach Nissana Navary, ale w wielu aspektach został udoskonalony, co najlepiej argumentują wnętrze samochodu oraz zakres potencjalnego wyposażenia. „Dark Destroyer” to jeszcze jeden szczebel wyżej.

Mercedes-Benz Klasy X Dark Destroyer
Pakiet można kupić niezależnie

Jest propozycją firmy Chelsea Truck Company, która sprzedaje go za 49 999 funtów. W przeliczeniu na nasze (kurs 5,58), to 278 994 złote. Sporo pieniędzy, ale potencjalny nabywca otrzymuje, bądź co bądź, unikatowe auto.

Mercedes-Benz Klasy X „Dark Destroyer”

Zacznijmy od stylistyki. Auto wykorzystuje pakiet przygotowany przez Project Kahn. To oznacza przeprojektowane zderzaki, poszerzone błotniki, nowe listwy ochronne oraz wloty powietrza. Wrażenie robią również 22-calowe felgi RS-XF obute oponami Mud-Terrain. Wszystko polakierowano na czarno.

Trzeba przyznać, że Mercedes-Benz Klasy X jako „Dark Destroyer” wygląda mrocznie. Chelsea Truck Company oferuje ciekawe uzupełnienia samochodu. Wśród nich znajdują się kuloodporne szyby, podnoszone zawieszenie i wzmocniony dach umożliwiający montaż namiotu.

Mercedes-Benz Klasy X Dark Destroyer - wnętrze

Wnętrze Klasy X jest wciąż niedoścignionym wzorem w klasie pick-upów. Projekt Dark Destroyer oferuje dodatkowo pikowana skóra, którą utrzymano w czarno-czerwonych barwach. Nie zabrakło również bogatego wyposażenia obejmującego nowoczesne multimedia, rozbudowaną elektronikę i komfortowe fotele.

Mercedes X-Class Dark Destroyer
Z zewnątrz wykorzystano body kit od Project Kahn

Pod maską nie znajdziemy topowego V6. Wtedy cena byłaby pewnie znacznie wyższa. Zamiast niego jest standardowy diesel o pojemności 2,3 litra, który generuje 190 koni mechanicznych. Współpracuje z nim dziewięciobiegowy automat przekazujący moc na obie osie.

Samochód ma przebieg 21 726 kilometrów i jest wystawiony na sprzedaż przez samego producenta. Co ważne, każdy posiadacz Klasy X może dokupić sam pakiet niezależnie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi RS3 Avant

Audi RS3 Avant to byłoby coś! Niestety, producent nie ma w planach takiej wersji

Alpine A110 S 2022

Alpine A110 2022 oficjalnie. 300 koni mechanicznych i lepsze multimedia