w

Mercedes-Benz Klasy T nadjeżdża: zupełna nowość niemieckiej marki

Mercedes-Benz Klasy T - zapowiedź
Mercedes-Benz Klasy T - zapowiedź

Gama modelowa Mercedesa należy do największych na rynku. Teraz dołączy do niej kolejna nowość, która ma szanse na znalezienie swojej niszy.

Citan bardziej premium?

Klasa T – właśnie taką przyjmie nazwę. Zostanie zaprezentowana przez dział aut użytkowych (Mercedes-Benz Vans). Czego możemy się spodziewać? Sylwetka sugeruje, że będzie to kombivan. Niewykluczone, że mamy do czynienia z następcą Citana albo jego wersją „bardziej premium”. Wyróżnikami auta mają być przestronność i szereg praktycznych rozwiązań. Nie powinno zabraknąć także rozwiniętych multimediów i pakietu systemów bezpieczeństwa.

Klasa T – wersje silnikowe

Gama zespołów napędowych owiana jest tajemnicą, ale pojawiły się wstępne zapowiedzi. W ofercie znajdą się zarówno konwencjonalne warianty, jak i elektryczne. Jak można się domyślać, znaczna część podzespołów będzie dzielona z aliasem Renault-Nissan-Mitsubishi.

Kiedy możemy spodziewać się debiutu? Duże prawdopodobieństwo, że pod koniec przyszłego roku. Wiele zależy jednak od sytuacji gospodarczej na świecie, dlatego trudno przewidywać dokładną datę.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Próba wyścigu z Porsche zakończona poważną glebą motocyklisty (wideo)

Właśnie poznaliśmy polską markę samochodów. Oto Izera i jej pierwsze modele