w

Mercedes-Benz klasy E Kombi oficjalnie

Nowa E-Klasa doczekała się praktycznej odmiany nadwoziowej.

mercedes_benz_e_class_estate_12

Jak można było się domyślać, wykorzystuje ona najnowszy nurt stylistyczny marki, który upodabnia ją z tyłu do Klasy C Kombi. Mamy więc atrakcyjnie narysowane lampy połączone wąską, chromowaną listwą. Przednia część karoserii nie została przeprojektowana. W porównaniu do poprzedniej generacji, auto wygląda znacznie zgrabniej, co jest zasługą lekko opadającej linii dachu i wyraźnie pochylonej tylnej szyby.

mercedes_benz_e_class_estate_13

Imponującymi liczbami cechuje się bagażnik. W standardowej, 5-osobowej konfiguracji oddaje do dyspozycji 670 litrów, których wykorzystanie ułatwiają regularne kształty, szeroki otwór i niski próg załadunku. Po złożeniu drugiego rzędu przestrzeń załadunkowa wzrasta do 1820 litrów. Z jednej strony mamy więc auto godnie reprezentujące właściciela, a z drugiej – praktycznego przyjaciela rodziny. Gama jednostek napędowych powinna być taka sama, jak w przypadku limuzyny. Podstawowy benzyniak rozwija 184 KM, a diesel – 150 KM. W ofercie pojawi się także wersja AMG E 43 dysponująca mocą 401 KM. Dane techniczne wszystkich znanych nam wersji i pełną galerię przedstawiamy poniżej.

 

Źródło: Carscoops

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następca 650S już w drodze

Volvo S90 i V90 – dodatki Polestar