w

Mercedes-Benz EQS SUV – polski cennik (2022). Naszykuj 600 tysięcy na wersję tylnonapędową

EQS SUV ceny
Mercedes-Benz EQS SUV - polski cennik (2022). Naszykuj 600 tysięcy na wersję tylnonapędową

Niemiecka marka udostępniła polski cennik swojego flagowego SUV-a z elektrycznym układem napędowym.

Mercedes-Benz EQS SUV, bo taką nosi nazwę, wjeżdża na polski rynek z nadzieją na osiągnięcie sukcesu. Nie będzie to łatwe biorąc pod uwagę oczekiwania i portfele polskich klientów. Próbować jednak trzeba.

Samochód jest połączeniem panujących trendów. Ma bardzo modne nadwozie oraz ekologiczny napęd, który nie ma problemów ze spełnianiem rygorystycznych norm narzucanych przez władze Unii Europejskiej.

Mercedes-Benz EQS SUV - polski cennik 2022
Samochód wykorzystuje nurt designu znany z innych elektrycznych Mercedesów

Pod względem stylistycznym jest rozwinięciem koncepcji, która jest już znana od kilku lat. Wykorzystany język designu z powodzeniem stosowany jest w mniejszych modelach na prąd. Charakterystycznymi elementami są przednie reflektory, tylne lampy scalone listwą LED, lity panel zamiast grilla oraz liczne obłości.

We wnętrzu natomiast znajdziemy kokpit znany z EQS-a w konwencjonalnej wersji nadwoziowej. To oznacza pełną ekranizację sięgającą aż po drzwi pasażera. W deskę wkomponowano aż trzy wyświetlacze. Niektórzy kręcą na to nosem twierdząc, że to bardziej gadżet niż realna potrzeba, ale nie od dziś wiadomo, że klientów kusi się coraz to bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami.

Warto podkreślić, że Mercedes-Benz EQS SUV oferuje ogromne wnętrze, które jest przystosowane dla siedmiu osób. Co ważne, w trzecim rzędzie siedziska zostały umieszczone znacząco powyżej podłogi, co pozwala na pełnowymiarową podróż w komfortowych warunkach.

Mercedes-Benz EQS SUV – cena

Przejdźmy teraz do kluczowych liczb. Flagowy, elektryczny model ze Stuttgartu startuje w Polsce od 590 800 złotych. Za tę kwotę w nasze ręce wpadnie Mercedes-Benz EQS SUV 450+, który posiada 361 koni mechanicznych oraz napęd na tylną oś. To zaskakujące połączenie biorąc pod uwagę komfortowy charakter samochodu. Jak wynika z danych fabrycznych, niemiecki model przyspiesza do setki w 6,7 sekundy i potrafi pokonać do 633 kilometrów na jednym ładowaniu.

Mercedes-Benz EQS SUV - kabina
We wnętrzu mogą znajdować się trzy rzędy dla siedmiu osób

Co istotne, można doposażyć ten podstawowy wariant w napęd 4MATIC. Wtedy setka pęka w 6 sekund, ale zasięg spada do 597 kilometrów. Cena? 608 800 złotych.

Mercedes EQS SUV – cennik:

  • Mercedes-Benz EQS SUV 450+: 590 800 złotych
  • Mercedes-Benz EQS SUV 450+ 4MATIC: 608 800 złotych
  • Mercedes-Benz EQS SUV 580 4MATIC: 736 300 złotych

Na tym oczywiście nie koniec. W ofercie jest także Mercedes-EQS SUV 580 4MATIC, który oferuje więcej emocji. Jego układ napędowy oddaje do dyspozycji 544 konie mechaniczne, co pozwala rozwijać setkę w 4,6 sekundy. Trzeba jednak liczyć się z wydatkiem 736 300 złotych.

Pamiętajmy jednak, że prawdziwe zarabianie marek premium zaczyna się na listach opcji, które mogą wywindować ceny do ponad 900 tysięcy złotych. Czy elektryczny SUV ze Stuttgartu jest wart takiej kwoty? To już zweryfikują sami klienci.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Jimny tuning Mercedes

Wygląda jak G-Klasa za milion. To Suzuki Jimny jest jak złudzenie bogactwa

Aresztowanie uciekającego motocyklisty

Wpadka recydywisty na motocyklu. Wywrócił się i próbował uciekać. Bezskutecznie (wideo)