w

Mercedes-Benz CLS Karawan. Ostatnia podróż premium

Mercedes-Benz CLS Karawan
Mercedes-Benz CLS Karawan. Ostatnia podróż premium

Samochody służące do przewożenia zmarłych na cmentarz muszą być duże i pojemne. Pozostałe wartości mają drugorzędne znaczenie – przynajmniej teoretycznie.

W praktyce stanowią także ważny element całej ceremonii. Niektórym zależy, by ich bliska osoba odbyła ostatnią podróż w luksusowych warunkach, jakkolwiek to brzmi w tej sytuacji. Tak czy inaczej, ten Mercedes-Benz CLS Karawan stanowi dla nich słuszny wybór.

Można założyć, że osobie zmarłej i jej duszy jest na tym etapie wszystko jedno, ale pamiętajmy, że rodzina ma prawo podchodzić do pogrzebu w sposób zgodny z jej sumieniem. Nic więc dziwnego, że niektórzy starają się bardziej, niż inni.

Mercedes-Benz CLS Karawan – ostatnia podróż premium

Dysponując odpowiednią gotówką można skorzystać z usług zakładów pogrzebowych, które oferują nieco wyższy poziom aniżeli konkurencyjne firmy. Czy to ma sens? Pamiętajmy, że w takich momentach człowiekiem rządzą emocje, zazwyczaj te najbardziej bolesne. Lepiej więc uniknąć oceniania.

Niemniej jednak, skoro jest popyt, to musi być podaż. Mercedes-Benz CLS Karawan wydaje się naprawdę prestiżowym środkiem transportu – nie tylko dla zmarłego, ale też pracowników zakładu pogrzebowego. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że projekt bazuje na najnowszej generacji tego modelu.

Mercedes-Benz CLS Karawan
Mercedes-Benz CLS Karawan

Wbrew pozorom, mimo zaburzonych proporcji, niemiecki karawan prezentuje się ekskluzywnie. Jego nadwozie zostało wyraźnie powiększone, co poskutkowało wyższą linią dachu, większymi przeszkleniami. Widać także wydłużony rozstaw osi.

>Rolls Royce Ghoster. Śmiertelnie luksusowa, ostatnia podróż

Warunki, w których przewożona jest trumna są absolutnie topowe. Materiały wykończeniowe zastosowane w tej strefie to skóra i aluminium. Jest tu także oświetlenie nastrojowe, którego barwę można dopasować do oczekiwań rodziny. Dzięki mechanizmowi wysuwania specjalnego blatu, łatwiej umieścić i zabezpieczyć trumnę.

Mercedes-Benz CLS Karawan
Mercedes-Benz CLS Karawan

Za projekt odpowiada firma Biemme, która ma w swojej flocie również Rolls-Royce’a Ghosta, którego pieszczotliwie nazwała „Ghoster”. No cóż, brzmi adekwatnie do sytuacji.

W pewnym sensie jest to także jedno z ostatnich pożegnań CLS-a, który nie doczeka się nowego wcielenia. Według nieoficjalnych informacji, ma zastąpić go inny model. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Mega Cruiser

Mówią, że to japoński Hummer. Jest na sprzedaż

Honda NSX Replika

Czy to Honda NSX? Baza tej repliki zaskakuje