w

Mercedes-Benz Citan 2021: Oczywisty krok w towarzystwie Francuzów

Nowy Mercedes-Benz Citan
Mercedes-Benz Citan 2021: Oczywisty krok w towarzystwie Francuzów

Citan ma już duży bagaż rynkowych doświadczeń. Najwyższy czas, by Mercedes-Benz zaprezentował następcę. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ten moment wkrótce nadejdzie.

Po drogach jeżdżą już zamaskowane egzemplarze nowego wcielenia tego modelu. Do sieci trafił też oficjalny teaser, który jednak nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących designu nowego auta użytkowego niemieckiej marki. Czego więc możemy się spodziewać?

Francusko-niemiecka mieszanka

Poprzednik wykorzystywał podzespoły Renault Kangoo. Współpraca z Francuzami trwa i układa się pomyślnie, dlatego kolejny Citan również będzie dzielił wiele rozwiązań z popularnym „kangurem”. Tożsamość stylistyczna powinna być jednak nieco inna, podobnie jak miało to miejsce w przypadku powoli generacj kończących swoją misję. To samo dotyczy wnętrza.

Mercedes-Benz Citan 2012
Aktualnie oferowany Citan produkowany jest od 2012

Nie wiadomo jednak, w którą stronę poszli projektanci ze Stuttgartu. Ujawniono jedynie, że auto będzie posiadać drzwi przesuwne z obu stron oraz nisko poprowadzony próg załadunku. Spodziewamy się nie tylko diesli i benzyniaków, ale też odmiany elektrycznej. Oficjalny debiut rynkowy ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chevrolet Corvette palenie gumy

Oto jak nie palić gumy: Niestety na przykładzie Chevroleta Corvette

Ford RS200 Evolution na sprzedaż

Ford RS200 Evolution: Kultowy model za horrendalne pieniądze