w

Mercedes-AMG SL Keyvany, czyli więcej mocy i dawka indywidualizmu

Mercedes-AMG SL Keyvany
Mercedes-AMG SL Keyvany, czyli więcej mocy i dawka indywidualizmu

Niemiecki kabriolet doczekał się kolejnego pakietu modernizacji oferowanego przez zewnętrzną firmę. Może on przypaść do gustu zwolennikom awangardy.

Oto Mercedes-AMG SL Keyvany. Tak, ten tuner nie należy do najbardziej popularnych, co nie oznacza, że nie jest wart zainteresowania. Zestaw, który stworzył dla tego modelu może spodobać się indywidualistom, którzy lubią wyróżniać się z tłumu.

Trzeba przyznać, że projekt wygląda bardzo odważnie, mimo że zakres modyfikacji nie jest ogromny. Dużą robotę wykonuje tu połączenie kolorystyczne, które łączy biel z czernią i pomarańczą. Może to lekko przypominać lata 90. Do tego doszły oczywiście dokładki na zderzakach.

Mercedes-AMG SL Keyvany
Mercedes-AMG SL Keyvany

Nieco bardziej kontrowersyjnie prezentuje się natomiast wnętrze tego samochodu. Tu akurat dominuje pomarańczowa skóra, którą pokryto siedzenia, panele drzwi  i konsolę środkową. Jej uzupełnieniem jest czerń bazująca na Alcantarze.

Mercedes-AMG SL Keyvany – więcej mocy

Zmiany zaszły również pod maską. Wciąż mieszka tu czterolitrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który seryjnie generuje 585 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów. Przypomnijmy, że przenoszeniem mocy na obie osie zajmuje się dziewięciobiegowa skrzynia automatyczna.

>Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE trafił do Polski. Naszykuj ponad milion złotych

Warto dodać, że nowa generacja tego modelu występuje tylko i wyłącznie z napędem na wszystkie koła. W planach nie ma wersji RWD. No cóż, tak jest pewnie bezpieczniej i logiczniej z perspektywy potencjalnego użytkownika.

Mercedes-AMG SL Keyvany
Wnętrze w takiej konfiguracji wygląda oryginalnie, choć nie każdemu przypadnie do gustu

Wróćmy jednak do głównego bohatera tego materiału. Mercedes-AMG SL Keyvany otrzymał nowe oprogramowanie, układ wydechowy i najpewniej inne doładowanie (tuner tego nie zdradził), co pozwoliło uzyskać  820 koni mechanicznych i 980 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Osiągi nie zostały ujawnione, ale przy tych parametrach można spodziewać się setki w mniej, niż trzy sekundy i prędkości maksymalnej znacząco przekraczającej 300 km/h.

Cena pakietu nie została ujawniona. Podejrzewamy jednak, że nie jest ona niska ze względu na modyfikacje zarówno stylistyczne, jak i te mechaniczne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozbił samolot dla wyświetleń

Rozbił samolot dla wyświetleń. Teraz grozi mu 20 lat więzienia

Ford Tourneo Courier 2024

Ford Tourneo Courier 2024. Jak przymrużysz oczy, to zobaczysz Defendera