w

Mercedes-AMG GT R Roadster oficjalnie

Za sportowe modele Mercedesa odpowiadają specjaliści z AMG. Na szczycie ich gamy jest oczywiście model GT R. Teraz doczekał się on otwartej wersji nadwoziowej.

Piękna sylwetka z długą maską i zaokrąglonym tyłem pozostała. Zmienił się jednak dach, który jest materiałowy i elektrycznie sterowany. Co ciekawe, jego konstrukcja została wykonana z magnezu, stali i aluminium. Warto dodać, że inżynierowie popracowali nad szczelnością akustyczną W oczy rzucają się także przeprojektowane zderzaki i pokaźny spojler na klapie bagażnika.

We wnętrzu znajdziemy oczywiście ten sam kokpit, co w innych GT. To oznacza m.in.: dwa ekrany, sześć okrągłych dysz nawiewu i rozbudowany tunel środkowy. Wyróżnikiem są natomiast fotele pokryte skórą Nappa i uzupełnione systemem AirScarf, który rozprowadza ciepłe powietrze z oparcia.

Z kolei pod maską mieszka 4-litorwe V8 Biturbo generujące 585 KM i 700 Nm. Dzięki niemu niemiecki supersamochód osiąga pierwszą setkę w 3,6 sekundy i rozpędza się do 317 km/h. Jeżeli jesteś zainteresowany tym samochodem, to musisz szybko podjąć decyzję. Niemiecka marka planuje bowiem wyprodukować jedynie 750 sztuk. Część z nich ma już z pewnością właścicieli…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudany lot jastrzębia – szczęśliwe zakończenie (Video)

Napad na taksówkarza – poznajesz sprawców? (Video)