w

Mercedes-AMG GT R Posaidon

AMG GT to jeden z najciekawszych samochodów sportowych, jakie miałem okazję testować. Nie dość, że nie typowo wygląda, to oferuje absurdalnie dobre osiągi i naprawdę przyzwoite warunki podróżowania.

Mercedes oferuje ten model w przeróżnych odmianach silnikowych. Najmocniejsza z nich to „R” i bazuje na tym samym, 4-litrowym silniku biturbo, co pozostałe warianty. Jest to jednostka o dużym potencjale i w tym przypadku generuje aż 585 KM oraz 700 KM.

Posaidon, czyli znany tuner wziął na swój warsztat jedną ze sztuk niemieckiego supersamochodu w topowej wersji. Co ciekawe, nie ruszył designu – dzięki temu auto wygląda jak prosto z produkcji, co nie oznacza, że nie zwraca na siebie uwagi. Kluczowe są jednak zmiany technologiczne. Czterolitrowe V8 zostało podkręcone do 880 KM
i 1000 Nm… Z tymi ogromnymi wartościami musi sobie poradzić tylna oś. I spisuje się naprawdę nieźle, skoro AMG GT R Posaidon osiąga pierwszą setkę w 2,9 sekundy…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Supra vs Volkswagen Golf R – drag race (Video)

Jazda na zderzaku i blokowanie – gdy żaden nie odpuści… (Video)