w

Mercedes-AMG GT R oficjalnie!

Doczekaliśmy się! Oto Mercedes AMG-GT R w pełnej okazałości.

mercedes_amg_gt_r_2016_11

Jak już wspominaliśmy, niemiecki supersamochód wyróżnia się zmodyfikowaną karoserią, która ma poprawić właściwości aerodynamiczne. Mamy więc nowe wloty powietrza, grill, przeprojektowane zderzaki i tylny spojler umieszczony na stałe. Nie zabrakło także nowych felg. Świetnym uzupełnieniem całości jest natomiast zielony lakier. Co ciekawe, mimo dodatków, model GT schudł o około 90 kg.

mercedes_amg_gt_r_2016_10

Pod długą maską znajdziemy podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów, które generuje 577 KM i 700 Nm. Dzięki temu potężnemu sercu kierowca może katapultować się do pierwszej setki w 3,6 sekundy i rozpędzać ę do 318 km/h. Te wartości robią wrażenie, prawda? Inżynierowie popracowali także nad pracą 7-biegowej skrzyni, która teraz jest jeszcze szybsza. Jesteśmy więc bardzo ciekawi jak Mercedes AMG-GT R spisuje się na drodze!

 

Źródło: Motor1

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Superb Sportline

Lexus RC F GT