w

Mercedes-AMG GT 43 – wersja bazowa

Topowe, czterodrzwiowe coupe Mercedesa doczekało się nowej wersji. Będzie ona pełniła rolę tej podstawowej, co nie oznacza, że słabej…

GT 4-Door Coupe w odmianie „43” ma pod maską rzędową szóstkę generującą 367 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Cały potencjał trafia oczywiście na obie osie za pośrednictwem 9-biegowej przekładni automatycznej. Podobnie jak w mocniejszych wariantach, auto wyposażono w system EQ-Boost dodający chwilowy zastrzyk 22 KM i 250 Nm pochodzący z jednostki elektrycznej. W takiej konfiguracji kierowca może przyspieszać do pierwszej setki w 4,9 sekundy i osiągać 270 km/h.

Pod względem stylistycznym, „43” praktycznie nie różni się od pozostałych. Inna jest jednak cena startująca od 430 500 zł. To blisko 100 tysięcy złotych mniej, niż trzeba wydać na wersję „53”.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEAT Tarraco oficjalnie

S-MAX i Galaxy – zmiany technologiczne w rodzinnych Fordach