w

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe o mocy 800 KM wyjeżdża z ukrycia. Do setki mniej, niż 3 sekundy

Mercedes-AMG GT 73e 4-Door Coupe
Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe o mocy 800 KM wyjeżdża z ukrycia. Do setki mniej, niż 3 sekundy

 

Na ten wyjątkowy samochód czekają najzamożniejsi i najbardziej wymagający klienci marki ze Stuttgartu. Nie dziwi nas to.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe E-Performance to najmocniejszy model w historii marki. Przedstawiciele producenta ujawnili już w marcu bieżącego roku, że będzie to wariant plug-in. Na oficjalnym profilu w social mediach pojawiła się zapowiedź, która ujawnia część samochodu.

Specjaliści z Affalterbach z pewnością wykonali kawał dobrej roboty. Jeżeli chodzi o modyfikacje stylistyczne, to raczej nie należy spodziewać się rewolucji. Hybrydowy wariant bazuje na pewno na zaktualizowanej wersji 4-Doora. Jego designerskimi wyróżnikami będą emblematy, delikatnie przeprojektowane zderzaki i być może dedykowane felgi.

Nazwa nie została jeszcze potwierdzona. Wydaje się jednak, że Mercedes-AMG GT 73e to najbardziej prawdopodobne imię. Co znajdzie się pod maską? Najpewniej czterolitrowy, podwójnie doładowany silnik V8 uzupełniony jednostką elektryczną umieszczoną nad tylną osią i generatorem prądu (rozrusznik z alternatorem). Łączny potencjał, jakiego należy się spodziewać to 800 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów. Za przenoszenie tej mocy na obie osie będzie odpowiadał dwusprzęgłowy automat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mercedes-AMG (@mercedesamg)

Osiągi? Użytkownik tego samochodu powinien zobaczyć pierwszą setkę w ciągu mniej, niż sekund. To oznaczałoby lepszą dynamikę, niż w przypadku odmiany GT 63 S.

Mercedes-AMG GT 4-Door E-Performance zostanie zaprezentowany na targach IAA Mobility 2021. Wcześniej jednak odbędzie się premiera online.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley skóra

Bentley dołącza do Leather Working Group. Celem jest tworzenie wnętrz przyjaznych dla środowiska

Alonso podpisał kontrakt z Alpine na sezon 2022

Fernando Alonso przedłużył kontrakt z Alpine. Czysta formalność