w

Mercedes-AMG GLS 63 Mansory

Mansory postanowiło oprzeć swój nowy projekt na flagowym SUV-ie Mercedesa. Wybór padł na najmocniejszą wersję, czyli AMG.

Auto zdobi czarny mat, który skutecznie podkreśla gabaryty niemieckiego auta. Ponadto, karoseria zyskała przeprojektowane zderzaki z większymi wlotami powietrza i dyfuzorem. Nie zabrakło także nakładek na progi i poszerzonych błotników – o 25 mm z przodu i o 40 mm z tyłu. Uzupełnieniem całości są natomiast wieloramienne, czarne felgi w rozmiarze 23 cali. Są po prostu ogromne… Na tym nie koniec zmian. Specjaliści z Mansory zajrzeli również pod maskę, gdzie wymienili filtry powietrza, a także oprogramowanie sterujące silnikiem. Zdecydowano się też na wymianę układu wydechowego. Teraz 5,5-litrowe V8 generuje aż 840 KM i 1150 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom rozpędza się do 295 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lexus IS 300h Black – Mroczny rycerz z zielonym charakterem

SEAT Arona – wyciek zdjęć