w

Mercedes-AMG GLE 63 i GLS 63 – mocne gabaryty

Mercedes-AMG zwiększa swoja flotę. Teraz dołączają do niej największe SUV-y w gamie, czyli GLE 63 oraz GLS 63. Jak możecie się domyślać, mocy im nie brakuje.

Zacznijmy jednak od stylistyki. Oba samochody otrzymały pakiety optyczne, w skład których wchodzą m.in.: sportowe zderzaki, nakładki progowe, spojler dachowy, grill z chromowanymi, pionowymi nerkami oraz wieloramienne felgi aluminiowe. We wnętrzu znajdziemy natomiast świetne materiały wykończeniowe, bogate wyposażenie seryjne i… komfortowe siedzenia – projektanci nawet nie próbowali na szczęście zmieniać komfortowego charakteru obu aut.

Sercem aut jest flagowa jednostka V8 Biturbo o pojemności 4 litrów. Współpracuje z nią instalacja 48V i rozrusznik zintegrowany z alternatorem (dodatkowe 22 KM). Mamy więc do czynienia z miękką hybrydą. Do dyspozycji kierowcy jest aż 564-612 KM (w zależności od wariantu) oraz 850 Nm momentu obrotowego. Napęd? Oczywiście 4MATIC. Za przeniesienie potencjału na koła odpowiada 9-biegowy automat. Te ogromne auta osiągają pierwszą setkę w około 4 sekundy (3,8-4,2), co mówi samo za siebie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen wycofuje się z WRC

Lexus LC 500 Convertible oficjalnie