w

Mercedes 770K Hitlera nie został sprzedany. Nie osiągnął ceny minimalnej.

Mercedes 770K Grosser Offener Tourenwagen to ogromny, zabytkowy krążownik o imponującej stylistyce. Jego historia ma jednak mroczny dział…

Kilka sztuk tego modelu należało do władz III Rzeszy. Egzemplarz, który trafił ostatnio na aukcję w Arizonie był użytkowany przez samego Adolfa Hitlera. Ten 6-metrowy, 5-tonowy pojazd został gruntownie odrestaurowany, ale zrezygnowano oczywiście z emblematów i swastyk uzupełniających jego karoserię kilka dekad temu.

Pod maską znajduje się 8-cylindrowy silnik o pojemności 7,7 litra generujący 155 KM, a wraz ze sprężarką – 230 KM. Taka moc wystarczała, by rozpędzał się do 170 km/h. Jak można się domyślać, zużycie paliwa było ogromne (40 litrów), dlatego zamontowano w nim 300-litrowy bak (zasięg ok. 700 km).

Co ciekawe, Grosser Offener nie uzyskał ceny minimalnej – najwyższa oferta to 23 miliony złotych. Warto dodać, że eksperci określają wartość samochodu na ponad dwa razy tyle. W pewnym sensie cieszy fakt, że nikt nie wyłożył tyle pieniędzy na samochodu jednego z największych zbrodniarzy na świecie…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Serii 8 – zapowiedź

Zadbany Mercedes W115 za niewielkie pieniądze