w

McLaren wprowadza malowanie Senny. To hołd dla legendy F1

Malowanie Senny
McLaren wprowadza malowanie Senny. To hołd dla legendy F1

Poprzedni weekend w Formule 1 był podporządkowany tragicznej historii brazylijskiego mistrza, który dokładnie 30 lat temu uczestniczył w swoim ostatnim wyścigu. Jak każdy fan tego sportu wie, ta historia zakończyła się tragicznie.

Aby oddać hołd legendzie, McLaren postanowił wprowadzić malowanie Senny. To oczywiście nawiązanie do kasku, w którym ścigał się ten wyjątkowo utalentowany kierowca. Barwy i motywy zostaną wykorzystane nie tylko podczas najbliższego Grand Prix.

Zacznijmy jednak od kolejnego wyścigu. Brytyjska ekipa postanowiła pomalować swoje bolidy MCL38. Efekt jest naprawdę ciekawy. Połączenie żółci oraz wyrazistych odcieni niebieskiego i zielonego robi duże wrażenie.

Malowanie Senny
McLaren Senna Sempre

Tak wyglądające maszyny Lando Norrisa i Oscara Piastriego będą częścią stawki, która wystartuje w ten weekend w Monako. Biorąc pod uwagę aktualny wzrost formy tej ekipy, należy spodziewać się częstego pokazywania przemalowanych maszyn.

Malowanie Senny na oczywistym aucie

Warto w tym miejscu dodać, że to nie jest jedyna firma, która postanowiła stworzyć specjalne malowanie Senny na swoim pojeździe. Nieco wcześniej zrobiło to Ducati, które przedstawiło limitowaną edycję Monstera. Jak można się domyślać, nosił on te same barwy.

>McLaren pokazał swój nowy nurt designu. Użył kilku kresek i uznał, że wystarczy

Malowanie Senny trafi także otrzyma także prototypowy McLaren Senna. Tak, brytyjska marka ma w swojej ofercie samochód wykorzystujący nazwisko brazylijskiego kierowcy. W tym przypadku oprócz charakterystycznych barw nawiązujących do flagi narodowej południowoamerykańskiego kraju, można liczyć na grafikę punktową przedstawiającą mistrza na torze i poza nim.

McLaren Senna Sempre
McLaren Senna Sempre

Efekt robi ogromne wrażenie. Motywy kolorystyczne zostały przeniesione również do kabiny, gdzie zagościła żółta tapicerka z Alcantary oraz zielone perforacje. Nie zabrakło również podpisu i cytatu Senny: „Nie mam idoli. Podziwiam pracę, zaangażowanie i kompetencje”.

Monako jest wręcz symboliczne dla tragicznie zmarłego kierowcy. Przypomnijmy, że Ayrton Senna wygrał tam sześciokrotnie, z czego pięć razy właśnie z ekipą McLarena. Nic więc dziwnego, że po trzydziestu latach od tragicznego wypadku zdecydowano się oddać mu hołd. Kibice z całego świata na pewno to docenią. Kropką nad „i” byłoby zwycięstwo McLarena, które nie jest wykluczone. Pozostaje więc czekać na emocjonujące kwalifikacje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic 2025

Honda Civic 2025 ma mocniejszy układ napędowy. Jest też kilka nowych detali

Hulajnogi elektryczne Motus

Hulajnoga elektryczna na wakacje – sposób na miasto i wycieczkę